Hastane randevuları vatandaşa 1 gün önceden haber veriliyor

İnternetten alınan hastane randevuları aylar öncesinden alındığı için çoğu insan tarafından unutuluyor ve haliyle gerçekten hastaneye gitmeye ihtiyacı olan insan randevu alamadığı için hastaneye gidemiyor. Yetkililer randevulu hastalara artık 1 gün önceden haber veriyor.

Hastane randevuları vatandaşa 1 gün önceden haber veriliyor

Yeni Türkiye’de artık eskisi gibi hastanelerde sıra bekleme dönemi artık bitti. İster bilgisayar üzerinden, ister mobil aygıtlardan ve yine telefon üzerinden hastanelere gitmek için randevu alınıyor. Sadece hastane randevuları değil aynı zamanda aile hekimliklerine gitmek içinde randevuların merkezi randevu sistemi üzerinden alındığı biliniyor. En büyük sorun randevu alamamak oluyor ve bunun haricinde alınan randevuların unutulması alıyor. Ülkemizdeki insanların neredeyse hepsinde e-posta kültürü halen olmadığı için sık sık postalara bakılmıyor ve verilen e-posta uyarıları dikkate alınmıyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yeni bir SMS çalışması başlatıldı.

AYLAR İÇERİSİNDE HASTALIK ÇÖZÜME KAVUŞABİLİYOR

Birçok kişinin aldığı randevular genelde aylar yada haftalar sonrasına oluyor. Bazen vücudumuzdaki birçok ağrı veya ortopedik hastalık kendiliğinden geçebiliyor. Bunun için zaman gerekiyor ve gereken zaman randevu gelene kadar ortadan kalkabiliyor. Dolayısıyla insanlar hastanelere gitmiyorlar ve randevuları boşuna dolmuş oluyor. Bu sorun birçok uyarıya rağmen ortadan kalkmadığı için Sağlık Bakanlığı yeni bir teknolojiyle vatandaşlara haber vermeye başladı. Hastane randevuları artık bir gün öncesinden vatandaşa bildiriliyor.

BÜYÜK ŞEHİRLERDE HASTALAR ÇARESİZ KALIYOR

Gerçekten hastaneye gitme desteği duyan birçok insanın hastaneye gidememesi sonucunda elbette çok daha büyük sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve randevulu hastanın hastaneye gitmesi veya randevusunu iptal etmesi için hastalara 1 gün öncesinden SMS gönderiliyor. Böylece hastaya haber verilmiş oluyor. Büyük şehirlerde bu tür randevusuz hastalar elbette hastanelere gidip çok fazla kalabalık oluşturuyor yada ‘Acil’ klinikleri tıka basa doluyor. Yeni SMS uygulaması sayesinde randevulara gitme sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

Bügün: 19 June 2024