Metro kullanan vatandaşın kalın giyinmemesi gerekiyor

Metrolardaki hava sirkülasyonu çok fazla olmadığından dolayı sıcak hava klimaları ve insan sıcaklığıyla birlikte terlemek çok normal bir hale geliyor. Vatandaşın bu halden kurtulması ve aynı zamanda hasta olmaması için gereken detayları bu haberimizde ele alıyoruz.

Metro kullanan vatandaşın kalın giyinmemesi gerekiyor

Daha öncesinde sadece İstanbul ve Ankara gibi bilinen şehirlerde olan ama artık bütün şehirlere yapılan metrolar aktif olarak kullanılıyor. Bugün bir yayla yolunda bile trafik olağan bir hale geliyor ve bu trafikten kurtulmanın en kolay ve daha az masrafsız yollarından birisi metro inşa etmektir. Vatandaşın toprak altından ucuza ve aynı zamanda hızlı seyahat edebileceği metrolar artık her yerde yapılıyor ama elbette bu soğuk kış günlerinde hastalıklar bir hayli artmaya başladı. Hastanelerin acil kliniklerinde çok ciddi bir artış var ve bunun tek sebebi ise mevsimsel hastalıklardan dolayıdır.

METROLAR VE OTOBÜSLERDE KLİMALARIN ÇALIŞTIRILMAMASI GEREKİYOR

Özellikle mega şehirlerde yaşayanlar çok iyi biliyor ki metrolar genelde mesai saatlerinde tıka basa dolu oluyor. İnsanlar metrolara girmek için birbirlerini eziyorlar ve haliyle ortaya çok ciddi bir yoğunluk çıkıyor. 100 kişinin olması gereken vagonlarda 300 kişi olunca haliyle ortamı ısıtmaya çalışan klimalar ve insan sıcaklıkları terlememek elde değildir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için metroya girerken tek kat elbiselerin olması gerekiyor ve tekrar metrodan çıkınca giyilmesi gerekiyor. Bu yapılmadığı taktirde terli bir şekilde hava akışının sert olduğu istasyonlarda direkt olarak hasta olacaksınızdır.

KIŞ ELBİSELERİ BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE GİYİLMELİDİR

Bunların hepsinin haricinde soğukların oldukça fazla olduğu şehirlerde yapılması gereken şeylerden bir tanesi bilinçli bir şekilde kalın elbise giymektir. Hava soğuk olabilir fakat sizin zorlandığınız yollarda kalın giysi giymek sizi terletir. Dolayısıyla hasta olmak çok daha kolay bir hale gelir. İşte bu yüzden bilinçli bir şekilde terleyeceğinizi hissettiğiniz yerlerde kalın giysilerden kurtulmalısınız. Kışın hem metro kullanırken hem de dışarıda bilinçli bir şekilde hasta olmanızı engeller.

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024