Hava Perdesi ile Yaşam Alanlarında Maksimum Konfor

Yaşam alanlarının iklimlendirilmesinde mevcut sıcaklığı korumaya yardımcı olan hava perdesi maksimum verimlilik sağlar. Isıtma ya da soğutma yapılan iç mekanların hep aynı ısıda tutulması her zaman mümkün olmayabilir. Özellikle restoran, AVM gibi büyük iş yerleri müşteri hareketliliğinden dolayı sürekli hava değişimlerine maruz kalabilir.

Hava Perdesi ile Yaşam Alanlarında Maksimum Konfor

Bu tür ortamlarda ısıyı hep aynı seviyede tutabilmek dış etkenlerden dolayı yüksek maliyetleri beraberinde getirebilir. Oysa hava perdesi iklimlendirdiğiniz alanlarda hava geçirgenliğini azaltır. Kapı ya da pencere üzerine monte edilerek sıcak ya da soğuk üfleme ile perdeleme işlevi görür. Ortamın ısısını kolayca aynı seviyede tutar. Dışarıdan toz, kir partikülleri ve haşere girişini engeller. Hava perdesi, ısıtıcılı ve ısıtıcısız modelleri ile yaşam alanlarında mükemmel çözümler sunar.

Hava Perdesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Hava Perdesi

Hava perdeleri kullanıldığı mekana göre birçok fonksiyonu bir arada sunarak yaşam alanlarının havasını konforlu hale getirir. Dış kapı üzerine monte edilen ürün adeta gizli bir kapı işlevi görür. Dış mekandan içeriye hava girmesini perdeleme yaparak engeller. Böylece iç mekandaki ısıtılmış ya da soğutulmuş olan havayı muhafaza ederek enerji tasarrufu sağlar. Özellikle müşteri sirkülasyonunun yüksek olduğu işyerleri, ısı yalıtımı sağlanması gereken yerlerde maksimum verimlilikle çalışır. Hava perdesi seçiminde kullanılan ortamın iklim özellikleri, mekanın büyüklüğü, kapı genişliği ve yüksekliği dikkate alınmalıdır. Ürünün monte edildiği kapı ya da pencere ölçüsüne göre 90,100,120, 150 ve 180 cm’lik genişliklerde kullanım olanağına sahiptir. Hava perdesi fiyatları ise modeline ve teknik özelliklerine göre farklılıklar gösterir.

Ofislerin Hava Kalitesini Arttıran Modeller

Ergonomik tasarımlı hava perdesi özellikle ofis ve büyük işyerlerinin hava kalitesinin arttırılması ve enerji tasarrufu ile konforlu alanlar yaratır. Fan ayarları ile iç ortamın ısısına göre maksimum verimlilik sağlar. Yeni nesil motor teknoloji ile çalışan hava perdesi, dört mevsim iklimlendirilmiş alanları konforla buluşturur. Uzaktan kumandası ile kolay kumanda edilebilir panele sahip olması ve sessiz çalışma özelliği ile de avantajlı bir üründür. Ortamın ısısını aynı seviyede tutmaya yardımcı olurken aynı zamanda dışarıdan toz, kir ve havadaki partiküllerin içeriye girmesine de engel olur. Böylelikle hava perdesi sayesinde yaşam alanlarının ısısı istenilen seviyede tutulurken ortamın hava kalitesinin iyileştirilmesine de katkı sunar.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Hava Perdeleri ve Teknik Özellikleri

Ofis ya da işyeri ortamında çalışma verimliliğini etkileyen temel unsurlardan birisi de ortamın ısısıdır. Yazın sıcak, kışın soğuk ortamların iklimlendirilmesi ve uygun seviyede tutulması gerekir. Hava perdesi geniş ürün çeşitliliği ile ihtiyaca uygun çözümler sunar. Enerji tasarrufu sağlayan hava perdesinin ısıtıcılı ve ısıtıcısız olarak iki çeşidi bulunur. Isıtıcılı olan modeller ile hava ısıtılmış rezistansların içerisinden geçer. Ardından fan yardımı ile ortama üfleme yapılır. Hastaneler, oteller, restoranlar gibi geniş hizmet alanları için endüstriyel tipte olan modeller yüksek verimlilik sağlar. Yüksek motor gücüne sahip bulunan bu ısıtıcılı hava perdesi modelleri, 15-21 kwh kapasiteyle çalışır. Banka, kafe ya da küçük işyerleri için daha düşük motor gücüne sahip ürünler ile istenilen hava kalitesi ve ısı seviyesine ulaşılabilir. Isıtıcısız modeller ise mekan içerisinde bulunan havayı emerek tekrar aşağıya doğru üfler. Bu şekilde kapının üst kısmına monte edilen ürün adeta görünmez bir kapı gibi dış mekandan içeriye hava girmesini engeller. Ayrıca toz ve partiküllerin içeriye girmesine izin vermez. Yeni nesil motor teknolojisine sahip bulunan FujiPlus hava perdesi, ergonomik ve şık tasarımı ile uzun yıllar güvenle kullanım olanağı sağlar. İhtiyaca uygun çözümler sunan FujiPlus hava perdeleri iklim koşullarına uygun maksimum performans ile yaşam alanlarının ısısı istenilen seviyede tutulurken ortamın hava kalitesinin iyileştirilmesine de katkı sunar.

Bir yanıt yazın

Bügün: 13 July 2024