İbrahim Selim Serbest Kürsü’yü Storytel için seslendirdi

Alejandro Zambra'nın eseri olan Serbest Kürsü, ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu İbrahim Selim’in sesiyle şimdi Storytel’de yerini aldı

İbrahim Selim Serbest Kürsü’yü Storytel için seslendirdi

Son yılların en dikkat çeken yazarlarından Şilili Alejandro Zambra’nın deneme ve öyküleri tür ya da konu gibi sınırlara boyun eğmeksizin Serbest Kürsü’de bir araya geliyor. Dilin sesine kulak veren, takıntılarla ve çelişkilerle bütünleşmekten korkmayan yaklaşımıyla Alejandro Zambra’nın kurduğu samimiyet dolu anlatı dünyasını, İbrahim Selim’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsiniz.

İbrahim Selim konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Zambra ve Şili edebiyatıyla Storytel sayesinde tanıştım. Zambra’nın hemen hemen tüm eserlerinde bir başka anlatım tekniği denemesi, hem okuyucu hem de seslendirmen olarak beni her seferinde şaşırtan bir deneyim oldu. Ama Zambra’da, biçim değişse de her seferinde aynı olan bir şey var; his. Son eseri Serbest Kürsü için de aynısını söyleyebilirim. Her okuyucuya göre farklı olabileceğini düşündüğüm ancak herkesin mutlaka hissedeceğine emin olduğum, kültürel olarak da kişisel olarak da tanıdık bulduğum bir his. Sanırım Zambra’da etkileyici bulduğum da bu, aynı olup olmadığından emin olmadığım bir his üzerinden ortaklaşabildiğimi düşünüyorum yazar ve anlattıklarıyla. Zambra ile kısa sürede buluşabilmenizi dilerim.’

Kullanıcılar, Storytel’e mobil telefonlarına yükleyecekleri uygulama üzerinden abone olarak ulaşabiliyorlar. Storytel aboneleri, 2.500’ün üzerinde Türkçe sesli kitabı, 75.000’den fazla İngilizce sesli kitabı, 120.000’nin üzerinde İngilizce e-kitabı ve birçok podcast’i sınırsız dinleyebiliyor.

Storytel Hakkında

Kuzey Avrupa’nın lider sesli kitap ve e-kitap servisi Storytel, 400.000’den fazla kitap ve içeriğiyle sınırsız dinleme ve okuma imkanı veren bir abonelik hizmeti sunuyor. Vizyonumuz, herkes tarafından her yerde ve zamanda çok sevilecek, paylaşılacak kitap ve içeriklerle dünyayı daha güzel ve hoşgörülü bir yer haline dönüştürmektir. Storytel dijital bir platform sunduğu gibi aynı zamanda kapsamlı bir yayın grubu. Storytel ve Mofibo markalarıyla dijital alanda hizmet verirken, yayıncılık hizmetlerini Norstedts, Massolit, StorySide, Printz Publishing, People’s Press, Rabén & Sjögren, B.Wahlströms ve Norstedts Kartor yayınevleri üzerinden yürütüyor. Ztory, gazete ve dergiler için abonelikle sınırsız dinleme hizmeti veren dijital bir yayın servisi olarak Storytel bünyesinde Ocak 2019’dan bu yana faaliyet gösteriyor. Genel merkezi İsveç Stockholm’de bulunan Storytel, 20 ülkede faaliyetlerini yürütüyor.

Bir yanıt yazın

Bügün: 19 June 2024