Kızılay’ın “Tasarla Kan Dostum” yarışmasının başvuruları başladı

Türk Kızılay, kan bağışçılarına daha kaliteli, kullanışlı ve kolay bir “Kan Hizmetleri Mobil Uygulaması” sunmaya hazırlanıyor. Kızılay, bu amaçla 20 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında yapılacak bir tasarım yarışması başlattı. “Tasarla Kan Dostum” yarışmasının başvuruları sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen canlı yayın ile başladı.

Kızılay’ın “Tasarla Kan Dostum” yarışmasının başvuruları başladı

Kan bağışçılarına daha kaliteli, kullanışlı ve kolay bir “Kan Hizmetleri Mobil Uygulaması” sunmaya hazırlanan Türk Kızılay, “Tasarla Kan Dostum” yarışması düzenliyor. 20 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında yapılacak “Tasarla Kan Dostum” yarışmasının başvuruları sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen canlı yayın ile başladı. Kan bağışı işlemlerini web sitesinden yürüten Kızılay, tasarlanacak olan mobil uygulama ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmanın yanı sıra yeni bağışçı adayları kazanmayı, farklı yaş ve özellikteki bireylerin kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmayı ve kan bağışı işlemlerinde bağışçıların daha hızlı ve kolay bir şekilde yönlendirilmesini amaçlıyor.

Mobil uygulama tasarımcı bakış açısıyla hazırlanacak

Kan bağışı için tasarlanacak olan mobil arayüzde, tasarımcıların yaratıcı çözümler üretmesi, kullandıkları tasarım dili ve tasarımın tutarlılığı ile kullanıcılara sunduğu deneyim, alanında uzman 6 jüri üyesi tarafından değerlendirildikten sonra birinci olan tasarımcı Türk Kızılay sosyal medya hesaplarından açıklanacak. Tamamıyla gönüllülük esasına dayanan yarışma sonucunda kazanan tasarım ile geliştirilecek uygulamada, tasarımın kullanıldığı süre boyunca daimi olarak tasarımcının ismine yer verilecek.

“Tasarla Kan Dostum” yarışması kapsamında mobil uygulamanın tasarımcı bakış açısıyla hazırlanmasına önem veren Türk Kızılay, kan bağışı süreçlerinde bağışçılarının kusursuz bir deneyim yaşamasını hedefliyor.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024