Özel Tasarım İncili Küpe Modelleri

İncili küpe modelleri gerek doğal yollarla oluşan gerekse kültür yolu ile elde edilen incilerle tasarlanan ve yüzyıllardır kadınlar tarafından tercih edilen takılar birisidir.

Özel Tasarım İncili Küpe Modelleri

Güç ve asaletin sembolü olan özel tasarım incili küpe modelleri doğanın insanlara sunduğu en büyük hediyelerden birisidir. Midye ve istiridye gibi canlılarından çıkarılan inciler, süs eşyalarında ve takılarda kullanılan zarif bir aksesuardır. Kıyafetleriniz ile kullandığınızda zarafetinizi ve şıklığınızı tamamlar. Doğada farklı renklerde inciler bulunur. Bu renkler beyaz, pembe, fildişi ve siyah incilerdir. İçlerinde oluşumu ve yapısı itibari ile en değerli olanı siyah incidir. Özel tasarım incili küpeler zarif ve şık bir tarz yaratır.

İncili Küpe Modelleri

Özel tasarım incili küpe modelleri kolyelerden sonra en çok tercih edilen modeller arasındadır. İncili küpelerde en çok tercih edilen ise beyaz incilerdir ve bu modellerle birlikte değerli metaller kullanılmaktadır. Bu kullanılan değerli metallerde içerisinde en popüler olanı ise beyaz altındır. Kullanılan altının ayarı ise genel olarak 14 ila 18 arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca özel tasarım incili küpeler küçük pırlantalar ile süslenebilmektedir.

Sadece küçük taşlar halinde değil farklı boyutlarda görmekte mümkündür. İncili küpeler farklı çeşitlerde olabilir. Bu çeşitler beyaz altın ya da pırlantalarla süslenmiş altın küpeler, markiz kesimli, sallantılı ve pırlanta taşlı olarak farklı şekillerde karşımıza çıkar. İncili küpelerinizi gece organizasyonlarında, toplantılar, düğünler ve çeşitli davetler kullanarak asil bir görünüm elde edebilirsiniz.

Özel Tasarım İncili Küpe Modelleri

İncili Küpe Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özel tasarım incili küpe modelleri satın almadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur incinin parlaklığıdır. İnci ne kadar parlak ise o kadar değerlidir. Bu parlaklık değeri az, orta, yüksek ve çok yüksek olarak dört gruba ayrılır. Dolayısıyla parlaklığı ne kadar yüksek ise üst yüzeyi o kadar pürüzsüzdür. Yani lekesizdir ve bu onu çok daha değerli hale getirir. Özel tasarım incili küpeler şekil olarak yassı, oval, yuvarlak, barok ve düğme olarak değişir.

En çok tercih edileni ise yuvarlak kesimlerdir. En değerli olan kesim şekli ise barok kesimdir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise incinin boyutudur. Tıpkı parlaklığında olduğu gibi incinin boyutu arttıkça değeri de artar. Ayrıca incili küpeleri satın almadan önce kullanılan incinin doğal inci mi yoksa kültür yoluyla elde edilen inci mi olduğunu kontrol etmelisiniz. Doğal inciler kültür yoluyla elde edilenlere göre çok daha değerlidir. Siz de incili küpe modelleri için Mercan Ziya Göral adresini ziyaret ederek modelleri inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın