İtalya’da Az Bilinen Yerler

İtalya’da Az Bilinen Yerler

Floransa, Roma ya da Venedik elbette güzel şehirlerdir ve muhtemelen gezegenin en çok ziyaret edilen seyahat noktalarından bazılarıdır. Yine de bu popüler şehirler, bazıları için çok pahalı ve aşırı kalabalık gelebilir. Kalabalıktan uzak, henüz keşfedilmemiş İtalya’nın gerçek tadına varmak istiyorsanız, turistler tarafından istila edilmeden önce ziyaret etmeniz gereken gizli İtalyan kasabaları listemizi okuyabilirsiniz.

İtalya’da Gezilecek Yerler

Alberobello, Puglia

Alberobello, Bari yakınlarında şirin bir kasabadır. Bir peri masalından fırlamış gibi görünen koni şeklindeki beyaz binalara ev sahipliği yapar. Bu kasabanın dar sokakları ve büyüleyici meydanlarından oluşan labirent gibi detaylarına ve aynı zamanda şehrin muhteşem manzarasını sunan körfezine hayran olabilirsiniz.

Bergamo Lombardiya

Milano’yu unutun Lombardiya’nın gerçek yıldızı , bölgenin başkentinin ününden etkilenen gezginlerin genellikle göz ardı ettiği bir kasaba olan Bergamo olabilir. Romantik duvarları olan şehir, İtalya’nın en güzel şehirlerinden biridir ve keşfetmenizi bekleyen Arnavut kaldırımlı sokakları eski saraylarla doludur.

İtalya'da Az Bilinen Yerler

Treviso

Treviso, daha az turist ve kalabalığı olan küçük bir Venedik gibi düşünebilirsiniz. Tarihi surlarla çevrili merkezi ortaçağ kiliseleri, arnavut kaldırımlı sokakları, kırmızı tuğlalı sarayları, bahçeleri ve meydanları birbirine bağlayan küçük eski kanallarla doludur. Bu sokaklarda gezince, başka bir evrende gibi hissedebilirsiniz.

Bolzano Güney Tirol

Alto Adige veya Güney Tirol’deki bu iki dilli kasaba sizin için hoş bir sürpriz olabilir. Almanca konuşan nüfus tarafından Bozen olarak bilinen Bolzano, Dolomit Dağları’nın yakınında yer alır ve orta çağdan kalma kaleler ve üzüm bağları ile çevrilidir. Bu muhteşem güzellikte detayları olan yerden ayrılmak istemeyebilirsiniz.

İtalya'da Az Bilinen Yerler

Sperlonga Lazio

Roma’da biriken kalabalıktan bıktıysanız, başkenti unutarak ülkenin en güzel sahil köylerinden biri olan Sperlonga’ya gidebilirsiniz. Eski sarayları, arkeoloji müzeleri, çiçeklerle bezenmiş bahçeleri ve tabii ki bozulmamış kumsallarını hayranlıkla seyrederek muhteşem zamanlar geçirebilirsiniz.

Hiç yaşamadığınız deneyimleri yaşamak ve İtalya turları için https://www.tatileksper.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 15 June 2024