Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2022 21:35 Kategori: Yaşam

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal hediye, son dönemlerin en popüler şirket içi hediyeleşmesi olarak ön plana çıkıyor. Şirket yönetimi hem çalışanlarının hem de müşterilerinin gönül bağını güçlendirmek için kullanışlı ve göze hitap eden, firma markasını ön planda tutan hediyeleri hem çalışanlarına hem de müşterilerine göndermektedir. Tabi bu hediyelerin hazırlanmasında da deneyimli bir firmadan ve ekipten destek almak firma prestiji açısından da önemlidir.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal kimliğe sahip firmalar marka değerlerini yükseltmek, çalışanlarının firmaya olan bağını güçlendirmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak için farklı dönemlerde gönül alıcı faaliyetler sergilerler. Bu faaliyetler çeşitli şekilde gerçekleştirilebilir. Özellikle önemli gün ve haftalarda hediyeler göndermek son dönemlerin en etkili faaliyetlerinden birisi olarak görülüyor. Bu hediyeler arasında çikolata, kupa, kahve gibi ürünler en yaygın gönderilen hediyeler arasındadır.

Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanmalı?

Kurumsal hediye hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. İlk olarak hediyeyi çalışanlarınıza ya da müşterilerinize hangi tarihte ve ne amaçla vereceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Yılbaşı, doğum günü, bayram kutlaması, özel gün ve haftalar gibi zaman dilimleri hediye vermek için en özel günlerdir. Bu günlerden en uygun olanı belirleyerek işe başlamalısınız. Bu günlerde hizmet verdiğiniz vakıf ve derneklere de firmanızın marka bilinirliğini artırmak için hediyeler göndermeniz size artı olarak olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Göndereceğiniz hediyelerin kalıcı bir reklam olduğunu da unutmamak gerekir. Bunun sağlanabilmesi için de göndereceğiniz ürünler üzerine kendi markanızın logosunu eklemek etkili bir yöntem olacaktır. Bu sayede hem marka bilinirliliğiniz yükselecek hem de verdiğiniz hediyeler sizlerin uzun süreli bir reklam aracınız olacak.

Kurumunuzda yeni çalışmaya başlayan çalışanınıza günlük hayatında kullanabileceği bir hediye vererek onun çevresini etkiniz altına alabilirsiniz. Örneğin; kupa, çay bardağı, defter, kalem gibi hediyelerin olduğu bir kurumsal hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Bunu sizin için en kaliteli işçilik ile yapabilecek Popilero.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Özenle hazırlanmış hediyeler sayesinde yeni çalışma arkadaşınızın hem iş yerine bağlılığını artırabilir hem de iş için motive olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum da hediyenin hangi zaman diliminde verileceğidir. Çünkü farklı zaman dilimlerine göre hediye  kutusunun içeriği değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak; bayramlarda verilen hediyelerde daha çok kahve, çikolata, fincan gibi ürünler tercih edilmektedir. Tabi bunlar sizleri kısıtlamasın. Hediye kutusunun içeriğini zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Özellikle yılbaşında vermeyi düşündüğünüz hediye kutularının içeriğini konsept hediye kutusu olarak yılbaşına özgü tasarlayabilirsiniz.

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Popilero.com adresinden dilediğiniz konsepte hediye kutusu talep edebilirsiniz. İtinayla tasarlanan ve hazırlanan ürünler dikkatli şekilde kutulanarak sizlere iletilmektedir. Markanızın logosu ile hazırlanmış hediyelerle hem çalışanlarınızın hem de müşterilerinizin gönüllerini fethederken marka bilinirliliğinizi de artırabileceksiniz.

Popilero.com ile iletişime geçtiğinizde sizlere ürünlerin yer aldığı bir katalog gönderilmektedir. Katalogda yer alan ürünlerden dilediğinizi seçerek hediye kutunuzu tasarlayabilirsiniz. Ayrıca katalog dışında kendi isteklerinizi ileterek de hediye kutusunun kişiye özel olarak tasarlanmasını talep edebilirsiniz.

Hediye Kutusu Hazırlama Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal hediye hazırlama sürecinde ilk olarak konsept belirlenmektedir. Çünkü her türlü hediye sizin markanız için uygun olmayabilir. Bazı hediyeler markanız ile çelişebilir ve bu da marka değeriniz için olumsuzluk oluşturabilir. Böyle bir durum yaşanmaması için konsept belirlemek önemlidir. Daha sonra hediyeleri kendi hazırladığınız kutularda mı yoksa hazır kutulardan seçerek mi vereceğinizi kararlaştırmalısınız. Çalışanlarınızın zevk ve isteklerini de göz önüne almanız onları motive etmek açısından önemli bir noktadır.

Popilero.com ile görüştüğünüzde sizlere o senenin trend hediye ürünlerinin olduğu katalog gönderilmektedir. Katalog içeriğinden dilediğiniz ürünü seçerek hediye kutusu içerisine konmasını isteyebilirsiniz. Seçilen ürünlere firma logonuz basılarak size özel hediyelerin hazırlığı tamamlanır. Hazırlanan ürünler verdiğiniz adrese tam tarihinde iletilerek hediyeniz muhataplarına teslim edilir.

Kurumsal Hediye Nedir? | Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Hediyelerin tam zamanında teslimi hem çalışanlarınızı mutlu edecektir hem de ticari ilişkileriniz olan müşterileriniz gözünde değeriniz artacaktır. Popilero.com güvencesi ile hediyeleriniz tam zamanında ilgili adreslere iletilir. Özenle hazırlanan kurumsal hediye sayesinde ömürlük bir reklam da sağlamış olursunuz. Firma logolarınızın basılı olduğu ürünleri kullanan çalışanlarınız, vakıf ve dernekler, müşterileriniz sizlerle gönül bağı kuracaklardır. Özel gün ve haftalarını kutlamak istediğiniz kişilere hediye göndermek için hemen popilero.com adresini ziyaret ediniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir