Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021 13:45 Kategori: Güncel, Sağlık

Liposuction Yöntemleri Nelerdir? – Dr. Hüseyin Kandulu

Liposuction günümüzde sıklıkla tercih edilen bir estetik yöntemdir. Vücuttaki yağ oranının fazla olduğu bölgelerden, özel bu yöntemlerle yağ alınır. Bu sayede kişi daha fit bir görünüme kavuşur. Bunu bir zayıflama ameliyatı olarak düşünmek yanlıştır. Daha çok vücut hatlarını düzeltmek için yapılır. Böylelikle yağ oranı azalır ve kişi daha ideal bir vücut görünümüne kavuşur.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir? – Dr. Hüseyin Kandulu

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyatı genel olarak inatçı ve yağlı bölgelerde etkili bir ameliyattır. Hangi bölgeye yapılacaksa, o bölge öncelikle bir enjeksiyon ile şişirilir. Sonrasında bölgeye ilk olarak bir kesi yapılır. Bu kesilerden metal borular, derinin alt tabakasına doğru sokularak işlem yapılır. Bu borular bir vakum cihazına bağlı olarak çalışır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Vakum cihazı çalışınca, yağ birikmiş olan bölgelerde derine iner ve özel hareketler ile yağ o bölgeden uzaklaşır. İşlem hedeflenen yağ atımına ulaşana kadar, devam eder. Neticede düzgün olan bir görünüm sağlanır. Bu yöntemi kullanmanın amacı, yağ dokularının parçalanıp, vakumla Vücuttan atılmasıdır.

Liposuction özelikle son on yıl da gelişmiş yöntemlere sahip olan yağlı görünümü gideren bir estetik yöntemidir. Ayrıca gerilme de olduğu için, sarkan bölgelerde ki kötü görünüm de uzaklaşmış olur.

Özelikle selülitten şikayetçi olanlar için, kesin çözüm sunan bir yöntemdir. Liposuction yaptırırken, seçilen uygulama yöntemi, ameliyat öncesi ve sonrası çok önemlidir. Önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Vaser Liposuction Kimlere Uygundur?

Vaser liposuction özelikle kalça bölgesi, uyluk ile yüz bölgesine daha çok uygulanır. Her türlü spor yapılmasına rağmen erimeyen yağları giderme konusunda çok etkilidir. İleri bir teknoloji yöntemidir. Vücutta yağ birikmesi demek, orantısız bir görünüm demektir.

Bölgesel bir incelme sağlamak için, böyle yöntemlere başvurulması gerekir. Vaser liposuction yönteminin, kimler için uygun olduğu da çoğu zaman merak edilir. Bu yöntem, vücudunda inatçı yağlar olan, her yaştaki yetişkin kişilerin yağlı bölgesine uygulanabilir. Öncesinde genel bir tarama yapılır ve genel sağlık durumu da uygunsa bu yöntem tercih edilir.

Vaser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Vaser liposuction yöntemi çeşitli şekillerde uygulanır. Yağ hücrelerini hedef alır. Ultrason ses dalgaları kullanılır. Yağlar cildin yüzeyinden ayrılır ve daha düz bir görünüm oluşur. Yağlar ince kanüller yardımı ile çekilir.

Klâsik liposuction yönteminden farklıdır. Yüksek frekans uygulanır. Yağlar emülsifikasyon haline getirilir. Diğer yöntemlere göre herhangi bir komplikasyon görülmez. Özellikle kanama ya da morarma olmaz. Bundan dolayı sıklıkla tercih edilir.

Bu tip problemleri önlemek amacıyla yapılan bir yöntemdir. Yeni gelişmiş, son teknolojidir. Bu yüzden klasik yöntemlere göre daha pahalıdır. Hem güvenilir hem de daha sağlıklı bir yöntemdir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı karın bölgesinde çeşitli sebeplere bağlı olarak sarkma gibi problemler yaşayan kişilere yapılır. Doğum sonrası karnında çatlak olanlar, karın kasları zayıf olup sarkma problemi olanlar için uygun bir yöntemdir. Eğer kilo vermek isteyen bir hasta varsa, karın germe ameliyatını biraz ertelemesi gerekir. Bu ameliyat sonrası kişinin öz güveni yerine gelir ve daha fit bir görüntü oluşur.  Karın germe ameliyatı herkes için uygun olmayabilir bu yüzden doktor önerisi çok önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karin germe ameliyatı fiyatları değişiklik gösterir. Uygulanacak olan yöntem, uygulamanın yapılacağı hastane ve hekim kriterleri gibi detaylar, fiyatlar üzerinde etkilidir. Yaptırmadan önce bir araştırma yapmak ve fiyat konusunda bilgili olmak, daha çok avantaj sağlar. Genellikle başarılı sonuç verdiği gözlemlenmiştir.

 

 

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir