Nadir Görülen Genetik Hastalık Yüzünden Derisiz Doğdu

1 Ocak 2019 tarihinde dünyaya gelen bebek nadir görülen bir genetik hastalık nedeniyle derisiz doğdu. Bebeğin hayatının ilk 4 ayı hayatta kalmasını sağlayabilmek için Ağrı tedavisi ve Tıbbi tedavilerle geçti. Aile bebeklerine, “Cesur biri” anlamını taşıyan Swahili adını verdi. Bebeğin dünyaya geldiğinde ağırlığının sadece 1.36 kilogram olduğu belirtildi.

Sağlık |  Bu yazı, 24 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı!.

Küçük çocuğun hastalığının, Epidermolysisbullosa olarak bilinen çok nadir görülen ve en hafif sürtünme ya da çizilmeli bile kolayca kabararak yırtılan, kırılgan bir cilt hastalığı olduğu belirtiliyor. Çok küçük temaslar bile bebeğin vücudunda büyük yırtılmalara neden olabiliyor. Çocuğun tedavisini yürüten Texas Çocuk Hastanesi’ndeki uzmanlar, göz kapaklarının doğumda kaynamış olduğunu ve aynı zamanda çenesinin göğsüne kaynamasını neden olan yara izi dokusunu kesmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

ÇOK NADİR GÖRÜLEN BİR HASTALIK

Teksas çocuk Hastanesi’nden Uzmanlar bebeğin durumunun kritik olduğunu belirtirken, Bebeğin annesi ise oğlunun durumunu şu anda iyi olduğunu ve daha iyi olmasını umut ettiğini dile getirdi. Doktorların oğlu için ameliyatla başa çıkamayacağını düşündüğünü söyleyen anne, kendisinin ise onun iyi olacağına inandığını dile getirdi. Ailenin sigortası ise çocuğun Texas Çocuk Hastanesi’ndeki tedavisini ödemeyeceğini açıkladı.

BEBEK ANNE KARNINDA KİLO ALMAYINCA SORUN ANLAŞILDI

Bebeğin annesi yaptığı açıklamada, Ultrasonda bebeğin kilo aldığını görünce ne kadar hamileliğinde bir sorun olmadığını düşündüğünü ifade etti. Bebek 37 haftalık olduğunda Doktorlar bebeğin kalp atışının düşmeye başladığını fark ederek acil olarak bebeği aldı. Bebek geçtiğimiz hafta Texas çocuk hastanesine transfer edilirken uzmanları kendisini tedavi etmek için daha donanımlı olduğu belirtildi.

Ağrı ve bebeğin enfeksiyon riskini azaltmak için şu anda hastanede çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Sürekli topikal merhemler kullanılırken zamanlarda sık sık değiştiriliyor. Talihsiz bebeğin doğumdan bu yana geçen süre içerisinde 2,26 kilogram aldığı öğrenilirken, annesi bebeğinin her gün bu dünyada yaşamak için mücadele verdiğini dile getirdi. Ayrıca bebeğin babasına yeni taşıyıcısı olup olmadığını anlamak için bazı testlerde yapılacak.

Genel Puan
Bu Yazıya Puan Verin!.
[Total: 0 Average: 0]

  2

  A101 13 Şubat 2020 Kataloğu

  Şubat ayının ikinci kataloğu şimdiden belli olmaya başladı, A101 13 Şubat 2020 fırsat kataloğu hazırlıklarına bizde başladık ve en hızlı şekilde size kataloğu ulaştırmak için bekliyoruz. Sosyal medya hesaplarımız ve gruplarımız artık binlerce...

  0

  A101 6 Şubat 2020 Kataloğu

  Şubat ayının ilk haftasında gelecek olan A101 indirim ürünleri şimdiden belli olmaya başladı, A101 6 Şubat 2020 tarihinden itibaren satışlara başalayacak olan katalog ürünlerini sizin için inceledik ve görsellerini paylaştık. A101 Şubat ayında...

  0

  A101 30 Ocak 2020 Kataloğu

  Ocak ayının son kataloğu müşterileri buluşmak için hazırlanıyor, henüz A101 30 Ocak 2020 kataloğunda hangi ürünlerin olacağı yayınlanmadı ama en kısa zaman içerisinde sunulması bekleniyor. Bu süre içerisinde şu an aktif olan olan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.