Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2022 19:30 Kategori: Güncel

Okul Alışverişi İçin En Uygun Fiyatlar

Okul alışverişi öğrencilerin ve velilerin en çok heveslenerek aldıkları şeylerden birisidir. Onların beğendiği desenleri almanız önerilir ancak kalitesini kesinlikle sizin seçmeniz gerekir.

Okul Alışverişi İçin En Uygun Fiyatlar

Okul alışverişi yaparken çocukların zevklerini göz önünde bulundurmak basit gibi görünse de çok önemli bir konudur. Çocuklar arasında her zaman moda olan, çok sevdikleri karakterler vardır. Çocuğunuzla birlikte kırtasiye alışverişi yaparken seçimlerinizi yapabilirsiniz. Okul alışverişi yaparken kesinlikle dikkat edilmesi gerekenler vardır. Okul alışverişini yapmaya başlamadan önce ilk olarak ihtiyaç listesini belirlemeniz oldukça faydalı olacaktır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Genelde çocuklar her zaman sevdikleri oyun karakterlerinin, çizgi film karakterlerinin çantalarında baskısı olmasını istese de sadece düz renkte setlerden hoşlanan çocuklar görmek de mümkündür. Eğer çocuklar ürünü beğenmez ve onunla kafasında bir bağ kurmaz ise okulda bu ürünleri kullanmak istemeyecek ve derslerinde geri kalabilecektir, o yüzden alışveriş yaparken kesinlikle çocukların da beğeni ve istekleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Okul Alışverişinin Kırtasiye Malzemeleri

Okul alışverişi yaparken üniformadan sonra en çok önem arz eden şeylerden birisi de kırtasiye ürünleridir. Kırtasiye ürünleri çok fazla çeşide sahiptir. Veliler bunların ne olduğunu bilmek için gerek öğretmenlerden faydalanabilir gerekse internet üzerinden yazılar okuyarak araştırmalar sonucu bilgi sahibi olabilirler. Kırtasiye malzemelerinin bir kısmı da şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Defter
 • Defter ve kitap cildi
 • Kurşun kalem, uçlu kalem, fosforlu, keçeli ve renkli kalemler
 • Silgi
 • Dosyalar
 • Kareli, çizgili defterler
 • Not defteri, müzik defteri, resim defteri
 • Sulu boya kuru, boya gibi boya malzemeleri ve fırçalar
 • A4 kağıdı
 • Beslenme kabı
 • Beslenme çantası
 • Su matarası
 • Resim çantası
 • Yapıştırıcı ve bant

Okul Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul çantası alırken kesinlikle dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Okul çantası çocuğunun vücuduna tam olarak oturmalıdır. Uygun bedeni kesinlikle seçilmeli, çok büyük bir çanta almamalısınız. Sırt çantası almak istiyorsanız çantanın ortasının çocuğun bel hizasında olduğundan emin olun. Aynı zamanda çantanın çerçeveli ve ayarlanabilir bel kemerine sahip olması da dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Sırt çantasının belinde bulunan kayış bağlantısı çantanın yükü eşit dağıtılabilmesine yardım eder. Omuz ve omurga, ağırlığın büyük bölümünü taşımamalıdır, buna göre çantalar alınmalıdır.

Okul Alışverişi İçin En Uygun Fiyatlar

Çift askılı olan sırt çantası modelleri çocuklar için en uygun çantalardan birisidir. Tek taraflı sırt çantaları ağırlığı eşit olarak dağıtmayacağından dolayı çocukların beline, sırtına ve omuzlarına zarar verebilmektedir. Aynı zamanda sırt ‌pedlerinin yumuşak ve kalın olması da canlarının yanmaması için önemlidir. Böylece çocuk sert objeler gibi kitap köşe uçlarının yaratabileceği rahatsızlık hissini yaşamayacak ve kolaylıkla taşıyacaktır.

Omuzları dolgulu ve geniş kayışlara sahip çantalar, daha rahat ve konforlu taşıma fırsatı sunacağından tercih edilmesi gerekir. Çantanın çocuğun vücuduna temas eden kısımlarının yastıklı olması ve ağırlığın geniş bir alana eşit olarak dağıtılması kesinlikle çocukların lehine bir durumdur. Bundan dolayı yastıklı kayışları ve yumuşak sırtı olan okul çantaları oldukça yerinde bir seçimdir.

İnce kemerli çantalar ve omuzlarında yumuşak yapısı olmayanlar, çocukların omuz ve sırt bölgesinde yumuşak doku hasarına neden olabileceğinden çantada omuz ‌pedinin olmasına dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz çantanın omuz askılarının uzunluğu da oldukça önemlidir. Askıların destekleyici tokaları ve çantanın ortası çocuğun beline denk gelene dek ayarlanabilmelidir. Bu gibi kaliteli çantaların bulunduğu en iyi markalardan birisi de Yaygan çanta olmaktadır. Siz de set ya da tekli bir şekilde satılan Yaygan çanta sayesinde çocuğunuzu okula çok daha içiniz rahat bir şekilde gönderebilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir