Online Seçim Anketleri Seçim Sonucunu Açıklıyor!

Online Seçim Anketleri Seçim Sonucunu Açıklıyor!

Seçimler yaklaşırken, online seçim anket sistemleri sonuçları açıklıyor! Hangi aday kazanacak, hangi ittifak hayal kırıklığına uğrayacak? Seçim sonuçlarına doğrudan etki etmesi beklenen “kararsız seçmen”in tercihi ne yönde olacak?

Hızla yaklaşan genel seçim, Türkiye’de aylardan beridir gündemdeki yerini koruyor, korumaya da devam edeceği görülüyor. Seçim sürecinin başından adaylığı belli olan Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki Cumhur İttifakı iktidarını sürdürecek mi?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Büyük Birlik Partisi (BBP) üçlü oluşumunun karşısında, adayını henüz açıklamayan ama seçimler yaklaştıkça genel kanının Kemal Kılıçdaroğlu yönünde olduğu Millet İttifakı var. Altılı Masa diye de tabir edilen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti (İP), Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Gelecek Partisi (GP), Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti (DP) bileşenlerinden oluşan Millet İttifakı “kazanacak aday” ifadesiyle ince eleyip sık dokuyor, adayını açıklama konusunda acele etmiyor ve kamuoyunun genel nabzını ölçüyor gibi görünüyor.

Millet İttifakı’nın en güçlü aday adayı Kemal Kılıçdaroğlu gibi görünmekle birlikte, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimleri, eskisi kadar yüksek sesle değilse de kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Bu iki ismin Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajları vermesinin ardından, acaba yeni bir isim gündeme gelebilir mi soruları da alttan alta yükseliyor.

Diğer yandan, bazı beklentileri karşılar şekilde Emek ve Özgürlük İttifakı adıyla üçüncü bir ittifakın da kurulduğunu takip ediyoruz. Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin başını çektiği, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Emekçi Hareket Partisi (EHP) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF)’den oluşan ittifakın seçimlere doğrudan ya da dolaylı etkisi de merak edilmekte.

Online Seçim Anketleri Seçim Sonucunu Açıklıyor!

Bir cumhurbaşkanı adayı açıklamayan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bu anlamda nasıl bir politika izleyeceği, kendi adayını mı belirleyeceği, yoksa Millet İttifakı’nı mı destekleyeceği belirsizliğini korumakta. Kulislerde konuşulan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumunda Emek ve Özgürlük İttifakı tarafından desteklenebileceği yönündeyse de net bir tavır alınmış değildir. Bu açıdan, üçüncü ittifakın, özellikle de Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin alacağı pozisyon, seçimlere direkt ya da endirekt etki etmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

Online seçim anketleri aracılığıyla artık günbegün öğrenebiliyoruz güncel seçim sonuçlarını. Hangi aday önde, hangi ittifakın ne kadar oya ihtiyacı var, kararsız seçmen hangi tarafa yakın, takip edebiliyoruz.

Siz, gelecek seçimde oy kullanacak bir seçmen olarak oyunuzu netleştirebildiniz mi?

Online Seçim Anketleri Seçim Sonucunu Açıklıyor!

Pek çok anket firması, işlerinin ve görevlerinin bir gereği olarak titiz biz araştırmayla seçim sonuçlarını en doğru şekilde açıklama sorumluluğunu taşımaktadır. Bu uğurda, seçimler yaklaştıkça çalışmalarını arttırmakta, en az yanılgı payıyla seçim sonucunu bilmeyi amaçlamaktadır.

Arasecim.com, en iddialı online seçim anket sistemi olarak, en doğru sonucu verme hedefindedir. Siz gerçek kişilerin katılımıyla, tarafsızlık ilkesi ve güvenliğinizi önceleyen sistemiyle seçim sonuçlarını açıklıyoruz.

Hiçbir kurum, kuruluş ya da kişi tarafından finanse edilmeyen, yönlendirilemeyen, algılara meydan vermeyen araseçim, en az 1.000.000 gerçek vatandaşa ulaşarak oy tercihini belirlemektedir.

Siz de Arasecim.com online anket sistemi sayesinde Türkiye’nin seçim nabzını tutabilir, sonuçların belirlenmesinde katkı sağlayabilir ve olası sonuçları herkesten önce öğrenebilirsiniz.

Gelin, seçim sonuçlarını birlikte öğrenelim!

Oy Vermek Ve Seçim Sonuçlarını Online Takip Etmek İçin: https://www.arasecim.com

Bir yanıt yazın