Paslanmaz Gijon Saplama İmalatı

Paslanmaz Gijon Saplama İmalatı

Paslanmaz gijon saplamalar, kalite ve güvenlik standartlarında üretilir. En çok kullanılan endüstriyel malzemelerden olan paslanmaz gijon saplamalar, yaşamın her alanında etkisini sürdürür. Bu tarz malzemeler hammadde veya nihai ürün olarak yurt içi ve yurt dışı pazarlarda sıklıkla tercih edilir. Otomobil üreticileri, ev aletleri, mobilya, elektronik sanayi, metal yapılar, havacılık, denizcilik endüstrisi gibi pek çok farklı alanda paslanmaz gijon saplamalar kullanılmaktadır.

Paslanmaz Gijon Saplama Üretim ve İmalatı

Çoğumuz vida ve somunların nasıl yapıldığını merak eder. Gijon saplama, büyük fabrikalarda imal edilir. Bunlar, en çok kullanılan klasik bağlantı elemanlarıdır. Yaşamın her alanında kullanım imkanı bulurlar.

Paslanmaz Gijon Saplama İmalatı

Gijon tij saplama imalatı zorlayıcı bir süreçtir. Öncelikli olarak çeliği yumuşatmak ve kolay biçimde işleyebilmek maksadı ile fırında 30 saate dek ısıtılırlar. Çelik filmaşinden elde edilen bu ürünler, ideal şekilde işlenebilmek adına uzun süreler boyunca fırında kalmalıdırlar. Filmaşin, herhangi bir oksit parçacığını çıkarmak için sülfürik asit banyosuna daldırılır. Bir diğer aşamada ise su ile durulanır ve daha sonra gijon saplama yapılmadan evvel çeliğin paslanmasını önleyen ve daha iyi kalıplanması için fosfat ile yıkanır.

Paslanmaz Gijon Saplama İmalatında Önemli Aşamalar

Paslanmaz gijon saplama soğuk dövme işleminden geçirilir. Filmaşin düzleştirilir ve kesilir. Daha sonra, ona silindirik şekli verilir ve ardından farklı aşamalarda dövülmek üzere bir dizi kalıptan geçer. Bu işlem yapıldıktan sonra her bir ürünün altını şekillendiren bir makine olan noktalama makinesi ile işlem yapılır.

Soğuk dövme ile vida dişlerinin somuna geçmesi için gerekli dişler oluşturulur. Bu, basınç silindirleri vasıtası ile gerçekleştirilir. Her noktadan numuneler alınır ve kalite kontrolünden geçme işlemi başlar. Bu noktada ürünlerin gerekli standartlara uyup uymadığı detaylıca kontrol edilir.

Paslanmaz Gijon Saplama İmalatı

Ardından somunlar ve cıvatalar çeliğin iç yapısını sabitlemek ve mukavemet kazandırmak için 800 derecedeki fırında bir saat kalırlar. Daha sonra beş dakika kadar yağlama işleminden geçerler. Çelik sertleştiğinden ve kırılgan hale geldiğinden, bu kırılganlığı gidermek için bir saat daha 800 derecede ısıtma işlemi yapılır. Son olarak parçaların çekme mukavemetinin kontrolü yapılması için çeşitli testler uygulanır.

bir yorum

  1. Muhammed Güler

     Merhabalar; Saplama Tij Adedi-9620 adet M12X250 ve 9620×2 şer adette somun için teklif alabiliriyim. Malzemeler sıcak daldırma galvaniz yada paslanmaz çelik oolaccaktır.. Termin ile beraber teklif alabiliriyimtlf 05302047672

Bir yanıt yazın

Bügün: 15 June 2024