Güncelleme Tarihi: 3 Şubat 2023 10:47 Kategori: Ekonomi

Pax Gold (PAXG) Nedir?

Pax Gold (PAXG) Nedir?

Paxgold (PAXG), fiziksel altınla desteklenen bir dijital varlıktır. Her bir PAXG jetonu, Brink’in kasalarında tutulan 400 ons LondonGood Delivery altın külçesinin bir ince troy onsu (t oz) karşılığında kullanılabilir. Altın, Londra’daki bir Brink’sVault’ta saklanıyor ve PAXG coin çıkaran PaxosTrustCompany, bir SOC 2 Tip 1 incelemesinden geçti. PaxGold’un amacı, bireylerin ve kurumların blok zinciri teknolojisini kullanarak altın sahibi olmalarını ve ticaret yapmalarını kolaylaştırmaktır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Pax Gold (PAXG), Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 belirtecidir. Bu, fiziksel altının dijital bir temsilidir ve her jeton, güvenli bir kasada saklanan bir ince ons (t oz) altınla desteklenir. Altın, tanınmış bir küresel güvenlik şirketi olan Brink’s’e aittir ve tamamen sigortalıdır.

PAXG’yi ihraç eden PaxosTrustCompany, altını token sahipleri adına tutan, New York tarafından düzenlenen bir tröst şirketidir. Bu, altının yasal olarak token sahiplerine ait olduğu, ancak Paxos tarafından saklandığı ve sigortalandığı anlamına gelir.

Fiziksel altın almak yerine PAXG kullanmanın temel avantajı, artan likidite ve ticaret kolaylığıdır. Pax Gold, dijital cüzdanlar ve takaslar kullanılarak kolayca satın alınabilir, satılabilir ve transfer edilebilir, bu da onu daha geniş bir yatırımcı yelpazesi için çok daha erişilebilir hale getirir. Ayrıca Paxos, şirketin güvenlik kontrolleri ve prosedürlerinin bağımsız bir denetimi olan SOC 2 Tip 1 incelemesinden geçmiştir.

Genel olarak, Pax Gold, blockchain teknolojisinin faydalarından yararlanarak bireylerin ve kurumların altın sahibi olmaları ve ticaret yapmaları için daha rahat ve güvenli bir yol sağlamayı amaçlamaktadır.

Pax Gold (PAXG) Nereden Alabilirim?

Pax Gold (PAXG) almak ve satmak nispeten basittir. Binance, Coinbase,Dyorex veya Kraken gibi ERC-20 standardını destekleyen bir dizi dijital varlık borsasında alınıp satılabilir. PAXG satın alırken, belirteci geçerli piyasa fiyatından satın almak için ABD doları, Euro veya Bitcoin gibi çeşitli itibari para veya dijital para birimlerini kullanabilirsiniz. PAXG’nin fiyatı piyasadaki arz ve talep tarafından belirlenir ve fiziksel altının fiyatından etkilenir.

PAXG’yi satarken yine aynı borsalarda güncel piyasa fiyatından satabilirsiniz. Satış işlemi satın almaya benzer, sadece borsaya bir satış emri vermeniz ve bir alıcı tarafından doldurulmasını beklemeniz yeterlidir.

Düzenleyici gerekliliklere uymak için çoğu borsada PAXG alırken veya satarken Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) sürecinden geçmeniz gerekeceğini unutmamanız önemlidir. Ayrıca Paxos, New York tarafından düzenlenen bir tröst şirketidir, bu nedenle kullanıcının konumuna bağlı olarak ek uyumluluk gereklilikleri ve kısıtlamaları olabilir.

PAXG’yi Dyorex’den Nasıl Alabilirim?

DyorEX kripto para borsasına üyelik oldukça basittir. Web sitesi veya mobil cihazlarınız üzerinden “Kayıt Ol” sekmesine tıklayarak kayıt sürecini başlatabilirsiniz. DyorEX’in “Yardım Masası” sekmesini kayıt olma sürecinde içeriklerini kullanabilirsiniz. Temel ve kişisel bilgilerinizi giriş yaptıktan sonra mail doğrulamanız ardından süreciniz tamamlanır.

Alım-satım ve yatırım yapmak istediğiniz kripto paralar hakkında birçok bilgiye DyorEX Akademi sayfası üzerinden de ulaşabilirsiniz. Kripto ile yeni tanışmış veya daha önce piyasaya girmiş kullanıcılarımızın da eğitim olanaklarından ücretsiz bir şekilde faydalanmaları için Dyorex Akademi web sitemizi ziyaret edin mutlaka.

Bu ve bunun gibi özelliklerimiz bizi diğer kripto borsalardan ayıran en temel özelliklerimizdendir. DyorEX,  kripto para birimleri toplam 29 farklı işlem çifti ile  işlem yapmanızı sağlar. Bunlar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Chiliz (CHZ), Cardano (ADA), Basic AttentionToken (BAT), BitTorrent (BTTC), DOGE, Polkadot (DOT),Ripple (XRP), Enjin (ENJ), Polygon (MATIC), Decentraland (MANA), PaxGold (PAXG), Sandbox (SAND), ShibaInu (SHIB), Holo (HOT)’dur.

Dyorex üzerinden satın almış olduğunuz bu kripto paraları satabilir ve aynı zamanda Global borsalara da aktarımını sağlayabilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir