Sevilen yerli bilgi yarışması 3 TE 3 yeni sezonda izleyicilerle buluşmaya devam ediyor

Sevilen yerli bilgi yarışması 3 TE 3 yeni sezonda izleyicilerle buluşmaya devam ediyor

Pelin Çift’in sunduğu TRT 1’in sevilen yerli bilgi yarışması “3 TE 3” yeni sezonda izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün yorumları ve yarışmacılara yaptığı yardımlarla renk kattığı programın dün gece yayınlanan bölümünde; radyo televizyon ve sinema birinci sınıf öğrencisi olan yarışmacı Damla Toptaş, bu yarışmanın onun için mesleki bir deneyim olacağını bu yüzden de heyecanlı olduğunu belirterek yarışmaya başladı.

Toptaş, 15.000 lira değerindeki tarih sahnesi sorusunda 20. yüzyıl Türk aşık edebiyatının önemli temsilcilerinden biri olan halk ozanımız “Aşık Veysel” ile karşılaşıp soruya doğru cevap verdi. Ardından Pelin Çift’in “Hocam, Avşar boyundan olduğunu ilk siz ortaya koymuştunuz değil mi?“ sorusuna Prof. Dr. Tufan Gündüz, “Türkmen aşiretleri üzerine yaptığım çalışmalar sırasında tesadüfen bulduğum önemli bir bilgiydi.” ifadelerini kullandı.

50.000 lira değerindeki üçlemenin ikinci sorusunda “Toz halindeki bir maddenin iki parmak ucu ile tutulabilen miktarına ne denir?” sorusu ile karşılaşan yarışmacı “Babaannem şu an beni izliyordur ve o bu kelimeleri kesin bilirdi.

Şıklardan akıl yürütmeye çalışacağım.” ifadelerini kullanarak doğru cevap olan “Fiske” şıkkını seçti. Toptaş, 50.000 liralık üçlemeden sonra Pelin Çift’in “Tamam mı, devam mı?” sorusuna “tamam” dedi.

Seyahat planı yapmak ve kütüphane hayali için yeterli bir meblağ olduğunu vurgulayan yarışmacı, “Aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz” ifadelerini kullandı. Toptaş, 50.000 liralık ödülle uğurlandı.

3’te 3’ün 11. bölümü sonunda Damla Toptaş ve Çisem Aydemir 50.000 liralık ödülle stüdyoya veda etti.

“3’TE 3” bilgi yarışması her Perşembe saat 23.45’de TRT 1’de

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

Bir yanıt yazın

Bügün: 20 July 2024