Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022 22:15 Kategori: Güncel

Squid Game’in Yaratıcısı İsyan Etti

Dünyayı kasıp kavuran ve Netflix’e 8.5 Milyar TL kazandıran Squid Game’in yapımcısı, “bana bonus vermediler, sözleşmede yer alan parayı ödediler” diyerek isyan etti.

Squid Game’in Yaratıcısı İsyan Etti

Squid Game’in Yaratıcısı “Bana Bonus Vermediler”

Kore yapımı olan Squid Game, bugün dünyanın en çok izlenen dizisi olmakla birlikte Netflix’e en çok para kazandıran dizi oldu. Dizi, 400 kişinin yaşadıkları maddi sıkıntılar sebebi ile arayışa girmesi ve karşılarına çıkan oyun fırsatını değerlendirmek için bir oyun platformunda yarışmaya tabi tutulmasını anlatıyor.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Dizinin kahramanlarının tümü borç batağında olan ve para kazanmak için farklı yollar arayan karakterler. İçerisine girdikleri oyun platformunda çocuk oyunları oynayarak para kazanmak için mücadele eden yarışmacılar, aynı zamanda hayatta kalmak için de mücadele ediyor.

Kapitalizm eleştirisi ve sosyal darwinizm örnekleri ile farklı mesajlar içeren Kore dizisi, birçok oyun konulu dizi olmasına rağmen en çok dikkat çeken dizilerden biri oldu. Dünyanın en çok izlenen dizisi, Netflix’e en çok para kazandıran dizilerden biri olarak popülerliğini korumaya devam ediyor.

Son dakika açıklamalarına göre Squid Game’in yapımcısı, yaptığı açıklamada Netflix’in yapımcıya ayrı bir ücret ödemediğini ve sadece sözleşmede yer alan ücreti ödediğini dile getirdi. Netflix’e sağlamış olduğu maddi yarardan dolayı beklentiye giren yapımcı, herhangi bir bonus almadığı söyleyerek isyan etti.

Squid Game Netflix’in En Çok İzlenen Yapımı Oldu

Son günlerin en popüler dizisi olan ve adından sıklıkla söz ettiren Squid Game, basit bir oyun platformu içerisinde para kazanmak için yarışan farklı insanların hayatlarını konu alıyor. Kore yapımı olan dizi, Netflix yapımları arasında en çok izlenen dizi oldu.

Squid Game, Netflix’e 8.5 milyar TL kazandırdığı gibi kullanıcı sayısını 4 milyon kadar artırdı. Dünyanın her yerinden izleyici kitlesi bulan dizinin çocuklar tarafından izleniyor olması eleştirilmesine neden oldu.

8.5 Milyar TL Kar Sağladı

Netflix, Squid Game dizisinden 8.5 Milyar TL kazanç sağladı. Ekonomik olarak Netflix’e büyük katkı sağlayan dizinin 9 bölümlük maliyetinin 204 milyon TL olduğu açıklandı. Dizinin yaratıcısı olan HwnagDong-Hyuk, adından sıklıkla söz edildiği gibi başarısı takdir edilmeye devam ediyor.

HwangDong-Hyuk, yaptığı açıklama ile söz edildiği kadar zengin olmadığını, dizi için ekstra bir ücret almadığını ve sadece sözleşmede yer alan tutarı aldığını ifade etti. Bu başarıdan sanıldığı kadar pay almayan dizinin yaratıcısı, bonus almadığı için isyan etti.

Abone Sayısını 4.4 Milyon Artırdı

Squid Game, Kore yapımı olan ve Netflix’te yayınlanmaya başladığı günden itibaren popüler kazanan dizilerden biri oldu. Netflix’in en çok izlenen yapımı, kullanıcı sayısının 4.4 milyon artmasını sağladı.

8.5 milyar TL ekonomik kazanç sağlayan dizinin yaratıcısı, Netflix’ten ekstra bir ücret almadığını ve sözleşmede yer alan tutarı aldığını dile getirdi. Güncel haberler için Haber365 sitesini takip edebilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir