Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2023 15:55 Kategori: Güncel

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül perde nasıl beyazlatılır? Karbonat, çamaşır suyu, şeker ve tuzlu su gibi farklı alternatifler kullanılabilir. Çünkü bembeyaz perdelere sahip olabilmek için, püf noktalar ve birçok öneri bulunur.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Neredeyse evin her odasında kullanılan tül perdelerin her daim beyaz kalınması istenir. Ancak birçok nedenden ötürü perdelerde kararma ve sararma gibi durumlar gözlemlenebilir. Perde nasıl beyazlatılır denildiğinde ilk akla gelen, makinede deterjanla yıkamaktır. Tül perde nasıl beyazlatılır kapsamında kullanılan tek teknik makine değildir ve bu konunun iyi bir şekilde anlaşılması gerekir.

Krem Rengi Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Beyaz perdelere sahip olan kişiler, zaman zaman kreme dönmüş tüllerle karşı karşıya kalabilirler. Böyle bir durumda yapılması gereken, uygun koşullarda temizliğinin gerçekleştirilmesidir. Krem düz tül perde nasıl beyazlatılır açıklanacak olursa;

Her alanda kullanılan ve mucizevi bir ürün olan beyaz sirke, perdelerin beyazlatılması işleminde de kullanılabilir. Makinenin deterjan bölümüne toz deterjanın eklenmesi ve üzerine biraz beyaz sirke dökülmesi ile perdelerde istenilen beyazlık elde edilebilir.

Kremden biraz daha koyu olan sararan tül perde nasıl beyazlatılır, aynı yöntemin tekrar edilmesi gerekir. Aynı zamanda sararmış tül perde nasıl beyazlatılır noktasında kullanılacak ürünler arasında çamaşır suyu, tuzlu su ve karbonat gibi maddelerde yer alır.

Kararan Tüller Nasıl Beyazlatılır?

Evde oluşan tozlar ve dışarıdan gelen kirler perdelerin zamanla kararmasına ve kirlenmesine neden olur. Bu noktada birçok kişinin ve özellikle ev hanımlarının kirli tül perde nasıl temizlenir iyi bilmesi gerekir.

Her evde mutlaka bulunan toz şeker, kararan perdelerin beyazlatılma işleminde etkilidir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken, şekerin deterjan bölümüne değil perdelerin üst kısmına 2 kaşık tepeleme olacak şekilde dökülmesidir. Grileşmiş tüller nasıl beyazlar diye merak eden kişiler ise, aynı işlemi bu tüllerde de uygulayabilirler.

Tül Perde Temizliği Püf Noktaları!

Son yıllarda tül perdeleri beyazlatmak için farklı yöntemler aranır. Birçok kişi tül perde nasıl beyazlatılır tarifi arayışı içinde oldukları için, kafa karıştırıcı bilgiler ortaya çıkmıştır. Peki, tül perde nasıl temizlenir, püf noktaları nelerdir? Açıklayalım!

Çamaşır Suyu İle Perde Beyazlatma

Herkes tarafından kullanılan ve ilk akla gelen çamaşır suyu, ne yazık ki artık perdelerin beyazlatılmasında eskisi kadar etki göstermiyor. Peki, tül perdelere çamaşır suyu konur mu, perdeleri yıkanırken çamaşır suyunun konulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak başka malzemelerle daha kalıcı beyazlıklar elde edilmesi mümkündür.

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır Karbonat İşe Yarar mi?

Evde perde beyazlatma kabartma tozu ve şekerle gerçekleşebilir. Perdelerin yıkanma sırasında 2-3 adet küp şeker, bir kaşık karbonat veya kabartma tozu konulması, ilk günkü beyazlığına geri döndürülmesinde etkilidir.

Perdelerin Daha Beyaz Olması İçin Ne Yapmalıyız?

Kar gibi perdeler elde edilmesi için, son zamanlarda bulaşık makinesi tableti tercih edilen ürünler arasında gösterilebilir. Gri tüller nasıl beyazlatılır konusunda bilgisi olmayanlar, bulaşık tableti veya şeker gibi alternatif ürünleri deneyerek öğrenme imkânı elde edebilirler.

Tül Perde Nasıl Yıkanır Makinede?

Tüller çok hassas bir yapıda oldukları için, perdelerden ayrı olarak yıkanmalıdır. Tül perde nasıl yıkanır, tüllerin makinenin en düşük 30 derecesinde yıkanması gerekir. Sıkma ve kurulama gibi programlar, tül perdelerin yıkanması sırasında önerilmemektedir.

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır Kadınlar Kulübü

Tül perde nasıl yıkanır Kadınlar Kulübü yorumlarına bakıldığında, genellikle çamaşır suyunun kullanıldığı görülür. Ancak yorumlarda bulaşık makinesi tableti ve farklı markalara ait ürünlerde, öneri olarak belirtilmiştir.

Kaynak:https://www.perdeoutlet.com/tul-perde

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir