Güncelleme Tarihi: 8 Kasım 2022 15:34 Kategori: Magazin

Ünlü Yönetmen Erdal Gürbüz’ün Hayatı

Ünlü Yönetmen Erdal Gürbüz’ün Hayatı

10 Kasım 1989 tarihinde İsviçre‘de dünyaya gelen ve ilk ve orta okulunu burada tamamlayan Erdal Gürbüz, üniversite tahsilini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesinde tamamlamıştır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Setlerde kablo toplayarak mesleğe başlayan Erdal Gürbüz, azmi ve hırsı ile kısa zamanda genel koordinatörlüğe kadar yükselmiştir.

Sayısız ödüllere layık görülen Erdal Gürbüz, sırasıyla, 2019 Uluslararası En iyi yönetmen ödülü, 2020 Yılı Amerika’nın En iyi yönetmeni Ödülünü almıştır.

Amerika New York Film akademisi ve Londra Film akademilerinde üst düzey eğitim alan Erdal Gürbüz, 40’a yakın hit klibe imza atmış, çektiği Atatürk ve Cumhuriyet reklamlarıyla da her daim zirvede kalmayı başarmıştır.

Setlerde az konuşup, çok dinleyen bir adam olarak da bilinen Erdal Gürbüz, her oyuncunun çalışmak istediği bir hoca haline gelmiştir. Keskin Duruşu ve kıvrak zekasıyla dokunduğu her filme Yeni bir serüven kazandırmıştır.

Konuştuğu diller arasında, İngilizce, Fransızca, Romence, Rusça ve Arapça yer almaktadır.

Erken Yaşamı

Profesyonel kariyerine ilk adımlarını Türkiye’de attı. Daha sonra, profesyonel eğitimler almak amacıyla ABD’ye gitti. New York ve Londra’da akademi eğitimlerini derece ile tamamladı. Bu sayede ustalarının dikkatini çekmeyi başardı.

Mesleki Kariyeri

Ünlü Yönetmen Erdal Gürbüz'ün Hayatı

Sinema tutkusu nedeniyle bu alanda çalışmaya başladı. İlk olarak setlerde ufak görevler aldı. Kısa süre sonra genel koordinatörlük ve aksiyon yönetmenliği gibi roller üstlendi. Bu görevlerde başarılı olunca uluslararası çapta teklifler almaya başladı. Rol aldığı yapımlardan bazıları:

  • Red Notice 2
  • Hızlı ve Öfkeli 9
  • Hızlı ve Öfkeli 10

Erdal Gürbüz’ün Başarıları & Ödülleri

Aldığı profesyonel eğitimlerle potansiyelini gösteren Gürbüz, kısa sürede pek çok ödül kazandı. Özellikle de ABD’de üstlendiği görevler nedeniyle pek çok ödüle sahip oldu. Bu ödüller, dünya çapında fark edilmesini sağladı. Erdal Gürbüz’ün aldığı ödüller:

  • En iyi yönetmen unvanı (ABD, 2018)
  • Uluslararası En İyi Yönetmen Ödülü (2019)
  • ABD’nin En İyi Yönetmeni Ödülü (2020)

Art arda gelen başarıların ardından Erdal Gürbüz, daha büyük rollerde görev almak için çalışmalarına kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

www.erdalgurbuz.com

 

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir