Yönetim Sistemleri İçin Danışmanlık Denetim ve Eğitimler

Yönetim Sistemleri İçin Danışmanlık Denetim ve Eğitimler

Başarılı bir kalite yönetim sistemi kurmak, kuruluşunuzun eğitim, danışmanlık ve denetim süreçlerini başarıyla yürüttüğünün göstergesidir. Bu yazıda bu üç adımın nasıl ele alınması gerektiğini irdeliyor olacağız.

İşletmelerde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000 sistemlerinden herhangi birinin tercih edilmiş olması bu süreci etkilemeyecektir.

Danışmanlık

Danışmanlık yol gösterme kılavuzluk etme sürecinin modern adıdır. ISO sertifikanızı https://www.adlbelge.com/ den almanıza veya geçiş yapmanıza yardımcı olacak danışmanlığa mı ihtiyacınız varsa çok sayıda danışmanlık teklifi arasında doğru bir tercih yapmanız gerekebilir.

Yönetim Sistemleri İçin Danışmanlık Denetim ve Eğitimler

ISO kalite sertifikanızı sürdürmek için ihtiyacınız olan desteği danışmanlık firmaları ile birlikte yürütebilirsiniz. Her ticari başarının arkasında olduğu gibi sürdürülebilirlik bu konuda da önem arz etmektedir. Sürekliliğini sağlayamadığınız hiçbir şeyi daima kontrol edemeyeceğiniz gibi kurumsal ya da bireysel her kazanımın ardında toplam kalite yönetimi ve analiz edebilme nitelikleri bulunmaktadır.

Burada yapmanız gereken size uygun bir danışmanlık programı oluşturmak için yardıma ihtiyaç duyduğunuzu hissettiğiniz anda gereken adımı doğru yaklaşımla atabilmenizdir.

Denetimler

İşletmeniz için iyileştirme fırsatlarını tanımlamanıza yardımcı olur. İç denetim, belgelendirme denetimleri ve tedarikçi denetimleri çok sayıda seçeneği size sunmaktadır. Denetçi firmalar ile danışmanlıklar arasında fark aslında açıktır. Bu her ikisinin de farklı firmalar tarafından yapılması gerektiğinin standart şartlarından biridir.

Her iki hizmeti de aynı kuruluş veremeyecektir. İşin algoritma mantığı buna izin vermeyecektir. Denetimler üçe ayrılır demiştik. İç denetimleri iç denetçiler gerçekleştirirken dış denetimleri ise baş denetçiler gerçekleştirmektedir.

Yönetim Sistemleri İçin Danışmanlık Denetim ve Eğitimler

Aynı zamanda tedarikçi denetimleri de ISO 9001 kalite yönetim sisteminin gereklilikleri arasında yer almaktadır. Denetimlerin tipi ve boyutu planlanarak gerekli adımlar atılmalıdır.

Eğitimler

Burada kafa karışıklığına kapılmanın anlamı yok. Hangi yönetim sistemi için olursa olsun alınması zorunlu eğitimler bellidir. Bunlar ISO 9001 kalite yönetim sistemi temel eğitimi, uygulama ve dokümantasyon ile iç denetçi eğitimleridir. Pandemi nedeniyle başlayan uzaktan çalışma süreci özellikle eğitim kurumlarını etkilemiş ve uzaktan eğitim metodunun uygulanmasını zaruri kılmıştır.

Birde çok sorulan ISO 9001 kalite baş denetçilik eğitimi konusu vardır. Bu daha çok baş denetçi olmak isteyen bireyler veya konuya hakimiyetini üst seviyeye çıkarmak isteyen kuruluşların çalışanları için istediği eğitimlerdir.

Bu anlayış gereği istenen her ne ise ona göre teklif ve planlama süreci yürütülmelidir. Bugün çeşitli programlar vasıtası ile aynı anda çok sayıda kişi aynı eğitime etkileşimli olarak katılabilmektedir.

Yönetim Sistemleri İçin Danışmanlık Denetim ve Eğitimler

Herhangi bir iyileştirme projesi, başarıyı sağlamak için doğru kaynağa ve zamana sahip olmayı gerektirir. Kalite yönetim sistemleri, projelerinizin başarılı olmasına yardımcı olacak kaynaklara sahiptir. Kaynaklarınızı kaydedin ve deneyimli iyileştirme uzmanlarına sahip olacağınızdan emin olun.

Kullanmakta olduğunuz yazılımın işletmenize etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Uygunsuzluğu en verimli ve etkili şekilde ele almanıza yardımcı oluyoruz. Müşterinizin endişelerini basit ama etkili bir şekilde ele almanıza yardımcı oluyoruz. Sahip olduğunuz iso kalite dokümanları işinize değer katacağından, KYS’nizde çok fazla doküman olmaması için buradayız.

Bir yanıt yazın

Bügün: 13 July 2024