Zayıflamak isteyenlere ‘50 Adımda Sağlıklı ve Hızlı Zayıfla’ raflardaki yerini aldı

Zayıflamak isteyenlere ‘50 Adımda Sağlıklı ve Hızlı Zayıfla’ raflardaki yerini aldı

Ayça Kaya, Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflama Sunan 50 Adımı Hürriyet Kitap ile Okuyucularıyla Paylaşıyor

Obezite tedavisi konusunda bugüne kadar önemli çalışmalara imza atan Dr. Ayça Kaya’nın, kilo verme konusunda bir rehber niteliği taşıyan kitabı ‘50 Adımda Sağlıklı ve Hızlı Zayıfla’ Hürriyet Kitap etiketiyle yayımlandı. Kilo alıp vermenin tekrar eden bir süreç olduğu günümüzde, kalıcı, sağlıklı ve hızlı zayıflama teknikleri konusunda doğru adımları okuyucusuyla paylaşan kitap, fazla kilolarla mücadelede bir rehber niteliği taşıyor.

Kilo verme sürecinin kısa sürede terk edilen ve hayal kırıklıkları ile dolu bir süreç olmadığından bahseden Dr. Ayça Kaya kitabını okumaya başlamadan önce her okuyucudan kendisine sormasını istediği soruları bulunuyor. Kaya, “Hayatınızda kaç kez kilo verme girişiminde bulundunuz? İlk kilo aldığınızı fark ettiğinizde kaç yaşındaydınız? Peki ilk diyetinizi ne zaman ve nasıl yaptınız? Kaç yıldır fazla kilolarınızla uğraştığınızı hiç düşündünüz mü? Kaç kere başarılı olduğunuzu, bu başarıdan sonra neler hissettiğinizi, sonra bu başarının baltalayıcı bir süreç ya da hastalıkla nasıl gölgelendiğini düşündünüz mü? Sonra fazla kilolarınızın sinsice tekrar bedeninize yerleşmesini, daha sonra her şeye yeniden başladığınızı düşündünüz mü peki? İlk kilo verme isteği ile yola çıktığınız zamanla şu andaki kilolarınız arasındaki fark ne kadar? Bu kitabı okumaya başlarken sizden ilk ricam, öncelikle bu sorulara cevap vermeniz. Obezite hastalığı üzerine yıllardır çalışan bir doktor olarak dikkatinizi özellikle bu noktaya çekmek istiyorum. Yaşadığınız bu süreçleri düşünerek, yaptığınız hataları düzeltmeniz ve kalıcı olarak sağlıklı kilonuzda kalabilme becerisi kazanmanız…” diyerek okuyucularına sesleniyor.

Dr. Ayça Kaya kitabında “Geçtiğimiz yıllarda kilo problemi yaşayan 1.000 hastaya, “Bir yılda kaç kez diyete başlayıp bıraktınız?” sorusunun sorulduğu bir araştırmaya da yer veriyor. Bu araştırma sonucuna göre fazla kilo problemi yaşayan bu 1.000 kişinin 1 yılda ortalama 16 kez diyete başlayıp, bu diyetleri de yarıda bıraktığı anlaşıldı. Düşünsenize, 1 yılda tam 16 kez diyete başlayıp bırakıyorsunuz; yani ayda ortalama 1,5 kez bir diyetle ilgili hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Yaşam tarzınızda yanlış giden birçok şeyi düzeltip kilo kontrolünüzü elinize geçireceksiniz ve siz de o ‘diyetzedelerden’ olmayacaksınız. Çünkü ben size daha iyisini vadedeceğim ve sizi yeteri kadar hızlı, sağlıklı ve kalıcı olarak fazla kilolarınızdan sizleri kurtaracağım. O halde ne duruyoruz, haydi hep birlikte kitabımızı okumaya başlayalım” diyor.

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

Bir yanıt yazın

Bügün: 18 July 2024