Plan, Program ve Başarı! Tüm AYT Paketleri Dersigo.com’da Seni Bekliyor!

Plan, Program ve Başarı! Tüm AYT Paketleri Dersigo.com’da Seni Bekliyor!

AYT çalışırken daha dikkatli ve disiplinli olmalısınız. Alanınızla ilgili yeterliliğinizi ölçecek sorular olduğundan motivasyon ve konsantrasyona dikkat etmelisiniz. Bunun dışında konulara çalışırken ve tekrarlarınızı yaparken de dikkatli olmalısınız. Mümkün olduğunca akşamları yatmadan önce ezberlemeniz gereken konuları çalışıp dikkatinizin dağınık olduğu zamanlarda sayısal derslere çalışabilirsiniz. AYT soru dağılımı bilmek çalışırken size yol gösterir.

Plan, Program ve Başarı! Tüm AYT Paketleri Dersigo.com’da Seni Bekliyor!

Sözel bölümden sınava girecek adaylar AYT’de Türk Dili ve Edebiyatı ile Sosyal Bilimler 1 testi ve Matematik testinden sorumludurlar. Bu 3 farklı dersten toplamda 40 adet soru sorulur. Türk Dili ve Edebiyatı dersinden 24 adet soru, Tarih dersinden 10 ve coğrafya dersinden de 6 adet soru çıkar. Ayrıca sözelden sınava girecekler Sosyal Bilimler 2 testinden de 40 adet soru çözmelidir. Bu soruların 11 tanesi Tarih-2, 12 tanesi Felsefe grubu dersleri, 11 tanesi Coğrafya-2 ve 6 tanesi de Din Kültürü dersi sorularıdır.

AYT Paketleri – Dersigo.com’da

Eşit Ağırlık bölümden sınava giren adaylar Türk Dili ve Edebiyatı ile Sosyal Bilimler 1 testi ve Matematik testini çözmek durumundadır. Matematik testinde olan Geometri ve Matematik soruları da çözülmelidir. Toplamda 40 tane Matematik derslerinden soru gelir. AYT deneme ve konu tekrarı yapılarak kazanılacak sınavlardan olduğundan önemli olan ders çalışma rutininizdir.

Plan, Program ve Başarı! Tüm AYT Paketleri Dersigo.com’da Seni Bekliyor!

Sayısal bölümden sınava girecek adaylar ise Matematik ve Fen Bilimleri testlerinden soru çözmelidir. Matematik 40 ve Fen Bilimleri 40 olmak üzere toplamda 80 adet soru çıkar. Fen Bilimleri testinden çözmek zorunda olduğunuz 40 sorunun belli bir dağılımı vardır. AYT’de çıkan 40 adet sorudan 14 tane Fizik, 13 tane Kimya ve 13 tane de Biyoloji dersleridir. Bu derslerin soru dağılımına göre sınava çalışırsanız daha yüksek netleriniz olabilir.

Sınava giren adayların sınav sonucunu gördüğünde bazı hesaplamalar yapması kaçınılmazdır. Puanınız hesaplandığında TYT AYT sıralama hesaplama telaşına girersiniz. Çünkü sıralamanıza göre yerleşme şansınız vardır. Netler yanıltıcı olabilir. O yüzden tercih yaparken mutlaka sıralamanızı göz önünde bulundurun. Aksi halde isabetsiz tercih yapmak durumunda kalabilirsiniz. En baştan işi sıkı tutarak başarılı bir gelecek için çalışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 20 July 2024