Peugeot Modelleri Estetik Görünüm ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunuyor!

Peugeot Modelleri Estetik Görünüm ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunuyor!

Fransız Peugeot;  motosiklet, bisiklet ve otomobil markası olup, günümüzde de hala Stellantis’in bir parçası olduğu bilinmektedir. Peugeot kurulmuş olduğu ilk yıllarda yani 1810 yılında üretimlerine el aletleri ile başlamış olup ilk otomobil üretimini 1890 yılında gerçekleştirmiştir.

Peugeot, bir aile şirketi olarak Jean Frederic ve Jen Pierre II Peugeot tarafından 1890 senesinde Herimoncourt kasabasında aile hidrolik değirmenin çelik fabrikasına çevrilmesi ile kurulmuştur. Aile, her biri çelik ile alakalı olarak bisikletler, saat parçaları, kahve değirmenleri, şemsiye iskeleti,  yaylar ve aletler gibi ürünler başta olacak şekilde değişik alanlarda üretim yapmaya başlamıştır.

Jean Pierre’in torunu olan Armand, ilk motorlu araç üretimi çalışmalara başlıyor. Buhar uzmanı Leon Serpollet ile 1889 senesinde yapmış olduğu iş birliği sonucunda başarıya ulaşarak buharla çalışmakta olan ve üç tekerlekli Serpollet Peugeot üretiliyor.

Peugeot Modelleri Estetik Görünüm ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunuyor!

1890’da ise buhar gücünün yerine benzin gücü daha uygun görülerek Peugeot’nun dört tekerlekli ilk ve benzinli aracı üretiliyor. 1929 senesinde Peugeot ilk seri üretimi olan Peugeot 201 modelini piyasaya sürüyor. Peugeot 201 modelinin çok beğeni toplaması üzerine 1932 senesinde Peugeot 301’in tanıtımı yapılırken, 1934 senesinde Peugeot 401 ve Peugeot 601 tanıtımları yapılıyor.

Peugeot markasının en uzun zaman üretilmiş olan modeli Peugeot 504, aynı zamanda 1968 yılında piyasaya sürülmüş olup, 1969 senesinde de yılın otomobili seçilerek markanın yüzünü güldürmüştür.

Peugeot Modelleri

Peugeot,3008 modeliyle, benzersiz bir tasarım, estetik bir görünüm ve dayanıklılığı bir arada sunuyor. Peugeot’dan beklenmekte olan özelliklerin hiçbirinden ödün verilmeden tasarlanmış olan Peugeot 3008 fiyat merak edenler, Peugeot 3008 fiyat listesini inceleyerek bütçelerine uygun olan Peugeot 3008’e sahip olabilir.

Peugeot tarafından üretilmiş olan 2008 Peugeot, küçük sınıf bir crossover SUV modelidir. Cenevre Otomobil Fuarında 2013 senesi Mart ayında ilk olarak duyuruluyor. 2008 Peugeot’nun üretimine ise 2013 senesinde, 207 Station vagon Peugeot’nun yerini almış olan model olarak üretilmeye başlanıyor.

Peugeot Modelleri Estetik Görünüm ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunuyor!

Uzun zamandır meraklılarının beklemekte olduğu yeni Peugeot 308‘inTürkiye’de satışlarına başlandı. Son zamanlarda yükselmekte olan Peugeot, marka atılımlarını yansıtmayı amaçladığı aslan logosunu ilk olarak yeni Peugeot 308 model otomobilinde kullanmıştır. Peugeot’ya hayranlık duyanların merakla bekledikleri bu model, eşsiz teknolojik donanımlarıyla ve kendisine hayran bırakan tasarımıyla kullanacak olanlara eşsiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 June 2024