Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2022 11:56 Kategori: Teknoloji

Peugeot 208 Güçlü ve Keskin Hatlarıİle Dikkat Çekiyor!

Peugeot 208 Güçlü ve Keskin Hatlarıİle Dikkat Çekiyor!

Fransız Peugeot;  motosiklet, bisiklet ve otomobil markası olup, günümüzde de hala Stellantis’in bir parçası olduğu bilinmektedir. Peugeot kurulmuş olduğu ilk yıllarda yani 1810 yılında üretimlerine el aletleri ile başlamış olup ilk otomobil üretimini 1890 yılında gerçekleştirmiştir.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Yarım milyondan fazla üretilmiş ve ayrıca 2.Dünya Savaşı sonrasında üretilmiş ilk otomobil Peugeot 203 model otomobildir. Pininfarina’nın tasarlamış olduğu Peugeot 404 model otomobil, 1950’li yılların modellerinden çok daha farklı bir zarafet ve modernizm anlayışı yansıtan bir modeldi. Peugeot 404, 1961 senesinde ilk kez doğrudan püskürtmeli olan bir motor ile donatılmıştır.

Peugeot markasının en uzun zaman üretilmiş olan modeli Peugeot 504, aynı zamanda 1968 yılında piyasaya sürülmüş olup, 1969 senesinde de yılın otomobili seçilerek markanın yüzünü güldürmüştür. 1983 yılında Peugeot’nun piyasaya sürmüş olduğu Peugeot 205 modeli, iki defa Paris / Dakar yarışında birinci olmuş, iki defa ise dünya ralli şampiyonu olmuştur. Peugeot 205, Fransa’nın o güne kadar en fazla ihracatını gerçekleştirmiş olduğu otomobil olmasının yanında Fransa’da en çok satan araç modeli olmuştur.

Peugeot 208 Güçlü ve Keskin Hatlarıİle Dikkat Çekiyor!

Peugeot, Avrupa’da yılın otomobili ödülünü ikinci kez alabilmeye, 1987 yılında tanıtmış olduğu ve aile aracı olarak piyasaya sürdüğü Peugeot 405 modeli ile layık görülmüştür. 1998 senesinde piyasaya sürmüş oldukları Peugeot 206 modeli de tam üç defa dünya ralli şampiyonu olmuştur.

Öne çıkan özellikleri, iç tasarımının mükemmelliği ve herkes tarafında konuşulan stili ile2016’da satışa sunulan Peugeot 3008 modeli, 2017 senesinde yılın otomobili seçilmeye layık görülmüştür.

Peugeot, her kesim ihtiyaçlarını karşılayabilecek oldukça geniş otomobil yelpazesine sahiptir. SUV’lar, Hatchback’ler, Sedanlar ve ticari araçlar gibi pek çok modeli yer almaktadır. Peugeot ticari araç modellerin fiyatlarına Peugeot ticari fiyat listesi üzerinden ulaşabilmesi mümkündür.

Peugeot 208 Güçlü ve Keskin Hatlarıİle Dikkat Çekiyor!

Sportif yapıda Peugeot severler için yenilerek piyasaya sürülmüş olan Peugeot 208,güçlü ve keskin hatları, modern görünümü ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmış bir modeldir. Peugeot 208 fiyat bilgisi öğrenmek isteyenler Peugeot fiyat listesinden modelin fiyatına ulaşabilirler.

Peugeot’nun güçlü bir görünümün yanı sıra oldukça çevik, sağlam ve bir o kadarda şık stile sahip özgün modeli Peugeot Rıfter tüm yol koşullarına bir araç olarak meraklılarının beğenisine sunulmuştur. Peugeot Rifter fiyat bilgilerine ulaşmak için Peugeot fiyat listelerine göz atmak yeterlidir.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir