Fast food yerine bakliyat kullanımı artılırsa hastanelere gerek kalmaz!

Etten ucuz olan ve aynı zamanda ete yakın protein değerlerine sahip olan bakliyat ürünlerine yönelmemiz gerekiyor. Fast food yerine dışarıda bu tarz ürünlerin yemesi hem sağlıklı olmamızı sağlıyor hem de daha fazla protein almamıza sebep oluyor.

Fast food yerine bakliyat kullanımı artılırsa hastanelere gerek kalmaz!

Dünya değişmeye devam ederken artık beslenme alışkanları da değişmeye devam ediyor. Fast food yerine artık bakliyat kullanımında oldukça ciddi bir artışın olması gözlemleniyor. Türkiye’de bakliyat oldukça değer verilen bir şeydir fakat fiyatların çok pahalı olmasından dolayı her zaman her evde bakliyat yemekleri göremiyoruz. Özellikle bir Türk geleneği olan pilav ve kuru fasulye, sağlığa oldukça zararlıdır. Elbette bakliyat bile olsa her şeyi ayarında yemek gerekiyor.

FAST FOOD HER TÜRLÜ HASTALIĞI ORTAYA ÇIKARIYOR

Günümüzde fast food zincirlerinin sayısı sürekli olarak azalmaya devam ediyor. Özellikle gençler arasında sağlıklı beslenmek yada fast food yemek gibi ayrımlar ortaya çıkmaya başladı. Anadolu diyeti olarak adlandırılan bakliyat yemekleri, hem sağlığa zarar vermiyor hem de donmuş gıdalar bulunan zararlı kimyasallar içermiyor. Bakliyat yiyenlerin daha sağlıklı ve zayıf olduğu gözlenirken, fast food zinleri ile beslenen kişilerde farklı hastalıkların olduğu gözlemleniyor.

HEM ETTEN UCUZ HEM DE PROTEİN KAYNAKĞI!

Et ve tavuk fiyatları başını almış giderken, bakliyat en önemli çözüm oluyor. Ete en yakın proteini içeren bakliyat ürünleri Türkiye’de sürekli olarak üretilen ürünler arasında yer alıyor. Çiftçiliğin neredeyse bittiği Türkiye’de en büyük ihtiyaç aslında evlere girmesi gereken bakliyat ve aynı zamanda alınması gereken proteinlerdir. Tavuk ve etler bazı yerlerde ucuza satılıyor olsa bile insanlar sağlıksız oldukları için bu ürünleri tercih etmiyorlar. Haliyle insanlar tavuk ve et ihtiyacı için dışarıda yemek yiyorlar. 1 kilo et fiyatına alacak bakliyat ürünleri ile 2 hafta boyunca gerekli protein değerleri alınabilir. Sizin de bakliyat ile ilgili düşüncelerinizi bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024