Katkısız kahve içmek prostat kanserini ortadan kaldırıyor

Türkiye'nin robotik cerrahi konusunda profesyonel adımlar atması kanser tanısı ve tedavisinde Türkiye'yi sağlık alanında en iyi ülkeler arasında zirveye yakın bir yere getirdi. Üroloji uzmanları prostat kanseri riskini ortadan kaldırmak için katkısız kahve kullanımını öneriyor.

Katkısız kahve içmek prostat kanserini ortadan kaldırıyor

Hastalıklara ilaç yerine artık doğal besinler ile yok etmek artık modern tıp arasında tercih edilen bir yöntem oldu. Özellikle evde annelerimizin sabah akşam aradığı şey genelde evde yapılan bitkisel ilaçlar oluyor. Bunların hepsini bir kenara bırakın çünkü zevk alarak prostat kanseri riskini ortadan kaldırmanın nasıl olacağını bu haberimizde açıklıyoruz. Dünya çağında yapılan ve sadece Üroloji uzmanlarının katıldığı bir toplantıda kahvenin aktif olarak tüketilmesi tavsiyesi yapıldı. Kahve derken elbette şuruplu kahvelerden bahsetmiyoruz.

PROSTAT KANSERİ DEĞİL BÜTÜN KANSERLERİ ÖNLÜYOR

Kahvenin bu denli işe yaradığını tahmin etmiyorduk ama Amerika’da yüzlerce hasta üzerinde denenen katkısız kahvelerin işe yaradığı ve kanseri ortadan kaldırdığı açıklandı. Bunun akabinde gün içerisinde içilen 1 yada 2 fincan sade kahvenin vücut için sağlıklı olduğu ve oldukça işe yaradığı söylendi. Üstelik erkeklerde her 5 erkekten 1 tanesinin prostat olduğu söylendi. Bu hastalardan büyük bir kısmı kanser riskini taşıyor ve bu riski ortadan kaldırmak için gün içerisinde 1 adet kahve içiyor.

TÜRKİYE ROBOTİK TANI KONUSUNDA İLERLEDİ

Ülkemizde sağlık alanında yapılan yatırımlara oldukça büyük çalışmalar ve dev hastaneler eklendi. Bu hastanelerde çok sayıda uzman doktor ve profesör çalışırken aynı zamanda öğrencilerde sürekli olarak bir şeyler öğrenmek için var gücüyle çalışıyor. Bu anlamda birçok kanser tedavisinde ve kanser tanısında robotik cerrahi konusunda Türkiye ilk sıralara kadar ilerledi. Sağlık alanında Türkiye’nin çok daha iyi olmasını umut ediyor ve kanserli hücreleri çok daha erken tespit edip ölüm oranını düşürmeyi hedefliyoruz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024