Kedi Evi Nasıl Olmalıdır? Kedi Evi Modelleri

Kedi Evi Nasıl Olmalıdır? Kedi Evi Modelleri

Evlerimizin vazgeçilmez fertlerinden kedi dostlarımızın konforunu sağlamak onların bizlerle mutlu bir hayat sürebilmeleri için çok önemlidir. Kedilerinizin fiziksel sağlığı kadar ev içerisinde ruhsal olarak da huzurlu ve o eve ait hissetmesi onun yaşam süresini uzatacaktır. Bu sebeple minik dostlarınızın tüm ihtiyaçlarını gözden geçirmeli ve ona rahat hissedeceği konforlu alanı sunmalısınız.

Dostunuza sunacağınız bu özel alan sayesinde hem yazın hem de kışın konforlu bir uyku alanı da sağlayabilirsiniz. Harika ahşap kedi evleri tasarlayan Mandu patili dostunuza aradığınız konforu ve kaliteyi sağlayan pek çok kedi evi modeline sahiptir.

Kedi Evi Nasıl Olmalıdır? Kedi Evi Modelleri

Konfor Sağlayan Kedi Evi Modelleri

Patili dostunuzun güvende ve mutlu hissetmesi için onu sadece beslemek yeterli değildir. Temiz bir uyku alanı, sevgi ve huzurla yaşayacağı bir barınma ortamının bulunması gereklidir. Kediler her ne kadar özgür ruhları ile tanınsalar da aitlik duygusuna sahiptirler ve onlar için özel oluşturacağınız alanlarda daha mutlu olurlar.

Bunun için özel olarak tasarlanmış ahşap kedi evlerini tercih edebilirsiniz. Kedi evi, minik dostunuzun hem eğlenebileceği hem de kendini güvende hissedebileceği korunaklı bir alan sunar. Bahçenize veya balkonunuza da farklı ve şık tasarımlarıyla yakışacak bir kedi evi yerleştirebilirsiniz. Seçebileceğiniz bazı modeller ise şunlardır:

 • Küçük ve yavru kediler için mini kedi evini tercih edebilirsiniz.
 • Minik dostunuza biraz daha konforlu bir alan sunmak isterseniz kaliteli ahşaptan tasarlanmış teraslı dublex kedi evleri ilk tercihiniz olabilir.
 • Patili dostunuzu şaşırtmak ve bahçenizde dekoratif amaçlı da kullanabileceğiniz bir ev koymak isterseniz sıradışı tasarımı ile ahşap yer değirmenli kedi evi oldukça ilginizi çekecektir. Ayrıca bu yuva ona aynı zamanda oyun alanı imkanı tanır.

Kedi Evi Nasıl Olmalıdır? Kedi Evi Modelleri

 • Daha lüks yapıdaki modellerde ise alan çok daha geniş olduğu için 6 kediye kadar kullanım sağlanabilir. Odalar birbirinden ayrıdır ve kedi evinin çatısı kedileri güneşten koruyacak şekilde üretilmiştir.
 • Bir diğer farklı model ise üçgen şeklindeki kedi evidir. Bu modelde ise 3 kediye kadar kullanım sağlanabilir. Tüm mevsimlerde korunaklı ve sağlam yapısı ile rahatlıkla kullanılabilir.

Kedi Evi Seçiminde Hangi Boy Tercih Edilmeli?

Kedi evleri farklı boyutlarda ve tasarımlarda imal edildiği için isterseniz kendi kedinize isterseniz birden fazla kediye ya da sokak kedilerini hava şartlarından korumak için dilediğiniz boyutta tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne veya hangi amaca yönelik alıyorsanız; seçiminizi ona göre yapabilirsiniz. Örneğin geniş bir alana sahipseniz ve kedileriniz dışarı çıkmaktan hoşlanıyorlarsa 4 odalı teraslı modeller ilginizi çekebilir. Kedi evleri ahşap olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır ve kesinlik çürüme veya bozulma gibi sorunlarla karşılaşmadan güvenle kullanılabilir.

Kedi Evine Sahip Olmanın Avantajları

Dört patili dostlarımız ile aramızda özel bir bağ oluşur ve bu bağı en güzel şekilde devam ettirmek için elimizden geleni yapmak isteriz. Onların konforunu sağlamakta her şeyden önce gelir. İster evinizin içinde ister dışarıda minik dostunuzun içgüdüsel olarak korunma veya saklanma ihtiyacı hissettiğine ona güvenli bir alan sunmaktır. Böylelikle dostunuz:

Kedi Evi Nasıl Olmalıdır? Kedi Evi Modelleri

 • Kendisini güvende hisseder.
 • Ait hissedeceği özel bir alana sahip olur.
 • Oyun oynama, tırmalama gibi ihtiyaçlarını gidebileceği yeni bir alana sahip olur.
 • Rahat uyuyabileceği, yalnız kalabileceği bir alan sunar.
 • Gerekirse bu özel alanlara saklanabilirler.
 • Sokak kedileri için ihtiyaçları olan korunaklı ve konforlu bir alan sağlanır.

Kediniz için En İdeal Yuvalar Mandu’da!

Mandu, tüm evcil hayvanların konforuna önem verir ve bu doğrultuda en kaliteli, onlar için özel tasarlanmış ürünlere sahiptir. Minik dostlarımızın barınma ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için Mandu’da yer alan kedinizin konforu için oluşturulmuş birçok çeşit ve boyuttaki ahşap kulübe alternatiflerine göz atabilirsiniz. Seçeceğiniz ahşap kedi kulübesi ve kedi evi ile ona en ideal yuvayı armağan edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 June 2024