Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Estetik görünüm bakımından doğal diş yapısına daha çok uygunluk sunan porselen diş kaplama daha güzel bir gülüş sağlıyor. Aynı zamanda ağız fonksiyonlarının tamamının yerine getirilmesini sağlayan özellikle kron uygulamaları giderek artan bir kullanıma sahiptir.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselenden elde edilen, orijinal diş yüzeyinin kaplanması ile hazırlanan tekniğe porselen diş kaplama denir. Bu uygulama daha kaliteli bir gülüş ve estetik kaygıları ortadan kaldıran tedavi yöntemidir. Dişlerin üst kısmına yerleştirilen porselen yapraklar ile kaplamalar yapılır. Özel olarak tasarlanan diş protezleri, doğal görünümü temsil edebilecek niteliktedir. Etkili ve kaliteli bir gülüş tasarımı için diş hekimlerinin en çok tercih ettiği materyal porselen olmaktadır. Estetik görünüme katkısı, düşük maliyeti, uzun kullanım özelliği ve tedavi sürecinin kısa olması bu tedavinin en önemli avantajlarındandır.

Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Hekim ve hastanın diş sorunlarını inceleyerek bu tedavinin kullanımına ortak olarak karar vermesi söz konusudur. Porselen kaplamanın kullanılabileceği diş sorunlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

* Hafif ve orta dereceli çarpık dişlerde

* Eksik diş durumlarında

* Normal dolgularla tedavi edilemeyen çürüklerde

* Belirgin diş kırıkları durumlarında

* Estetik amaçlarla

Bunlar dışında kanal tedavisi ihtiyacı olan ve iltihaplanma sorunları yaşayan hastalara bu tedavi uygulanmaz. Yapılan işleme göre porselen diş fiyatları farklı aralıklarda yer alır.

Porselen Diş Kaplama Çeşitleri

Porselen KaplamaHekimin uygun gördüğü, hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemlerinde bir ya da birden fazla kaplama çeşidi kullanılabilir. Mental ya da seramik kaplama, porselen diş kaplama çeşitleri bulunur. Ana madde her zaman porselen olacaktır. Tedavi yöntemlerinde kaplamayı destekleyecek madde değişebilir. Bu da farklı çeşit kaplamalar ortaya çıkarır. Kaplamalardaki en önemli aşama hastanın kendi doğal diş rengi ile uyumlu tedavilerin yapılmasıdır. Kaplama yapılacak dişin konumu da tercih edilecek tedavi çeşidini belirler.

– Full kaplamalarda dişler önlü arkalı olarak tamamen kaplanır.

– Etkileyici bir gülüş için estetik kaygıların giderilmesi için ön diş kaplamalarla bölgesel tedaviler yapılabilir.

– Kaza, yüze alınan darbe gibi etkilerle zarar gören diş için tek Porselen diş kaplama tedavileri uygulanır.

Dişlerdeki bozukluk ve çarpıklık durumuna göre alternatif tedavi olarak önerilebileceğimiz diş teli fiyatları makalemize bir göz atmanızı öneririz.

Porselen Diş Fiyatları Etkileyen Faktörler

Porselen kaplama işleminde kullanılan malzemenin özelliğinden işlemi gerçekleştiren hekime kadar pek çok şey porselen diş fiyatları değişmesinde rol oynar. Diş kaplam fiyatları konusunda şu başlıklar etkilidir:

* Diş yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ( zirkonyum ve seramik gibi)

* Tedavide uygulama yapılacak diş sayısı

* Tedaviyi gerçekleştirecek olan hekim

Her yıl porselen kaplama fiyatları devlet hastaneleri, özel klinikleri ve özel hastaneler için Türk Diş Hekimleri Birliğince belirlenir. Fiyatlar içerisinde kullanılan malzeme ücretleri bulunmaz. İhtiyacınız olan tedavinin detaylı bir şekilde planlanması için klinik muayene gereklidir.

 

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024