Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyum bir metal elementidir ve işlenerek diş kaplama alanında kullanılan kaliteli bir malzemedir. Zirkonyum ile kaplanan dişe Zirkon diş denir. Bunun yanı sıra diş kaplamada ve diş estetiğinde kullanılagelen en kaliteli ürün olarak geçmektedir. Zirkonyum doğada rastlanan bir elementtir ve beyaz metal olarak da literatürde yer bulmuştur. Dayanıklı, doğal ve oldukça güzel bir işleme kalitesine sahiptir. Bu açıdan diş hekimlerinin sıklıkla kullandığı bir malzeme olmuştur.

 

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplamaTeknolojinin gelişmesi ile diş kaplama alanında da büyük ve yenilikçi gelişmeler yaşandığı söylenebilir. Zirkonyum elementi bünyesinde barındırdığı etmenler sayesinde ve teknolojinin de yardımıyla doğal, estetik ve sağlam diş kaplama yapılabilmektedir. Zirkonyum diş kaplama doğal bir beyaz görüntüsü sunar. Klasik diş kaplamalarının aksine Zirkonyum kaplama dişe doğalmışçasına bir görünüm verir. Diğerlerinde ise daha yapay daha cansız ve bozuk bir görüntü vardır. Ayrıca Zirkonyum elementi diş ve diş etleri ile doğal bir uyuma sahiptir. Morarma, kızarma yada bunun gibi başka sorunlar çıkarmaz. Diş fırçalama ve temizleme esnasında da sorun teşkil etmez. Zirkonyum kaplama çok uzun süre kullanılabilir ve düzenli bakım ile sürdürülebilir hale getirilebilir. Ağızda bir tat bozukluğuna yada kötü ağız kokusuna sebep olmaz aksine rahat ve fark edilmeyen bir yapıya sahiptir. Alerji riskine sahip olmayan Zirkonyum dişin kendi rengindedir ve herhangi bir renk değişimi kaplama sonrası görülmez. Altında bulunan dişin rengini kaplayabilme ve geçirmeme özelliğinin bulunması onu çok tercih edilen bir kaplama yapmıştır.

 

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Diğer diş kaplamaların aksine daha kaliteli ve daha sağlam olması hasebiyle fiyatında da farklılık olabilir. Sunulan işçilik ve kullanılan malzeme oranı Zirkonyum diş kaplama fiyatı üzerinde değişikliklere sebep olacaktır. Özel dişçiler ile devlete bağlı çalışan diş hekimlerinin Zirkonyum diş kaplaması için sunduğu fiyat farklıdır. Son zamanlarda enflasyonun yükselmesi ve dövizin artması diş kaplama fiyatlarında da artışa sebep olmuştur. Pandeminin de etkisiyle fiyatların oldukça yüksek olduğu söylenebilir. Ancak zirkonyum kaplama kaliteli ve uzun ömür teşkil ettiği için kullanıcı ömrü boyunca rahat edecektir ve verdiği fiyat satın aldığı hizmete değecektir.

 

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024