Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022 15:39 Kategori: Teknoloji

Resimler İçin Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Resimler İçin Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama ve online hizmetlerle ilgili her yerde seo kelimesi ile karşımıza çıkmaktadır. İngilizce Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Türkçe olarak da arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Seo çalışması profesyonel bir şekilde olursa site kalitesi artar. Böylece Google gibi arama motorlarında ilk sıralarda yer almak kolaylaşır. Özellikle resimler için farklı bir seo çalışması yapılması gerekmektedir. Bununla ilgili detaylar makalenin devamında yer almaktadır.

Resimleri Adlandırmak

Arama yapanlara hızlıca sonuç sunmak isteyen arama motorları, kelimelere göre arama yapmaktadır. Bu sebeple resimleri örneğin araba, spor-ayakkabı vs. gibi resme göre isimlendirmek gereklidir. image1 ya da random tarzı isimlendirme yapılamamalıdır.

Resimler İçin Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Resimleri Boyutlandırma

Arama motorlarının hızlıca resmi açabilmesi için boyutlandırma çok önemlidir. Orjinal boyut olarak kaydedilen bir resmin açılma hızı diğerlerine göre yavaş olacaktır. Bu sebeple de ölçü height=”100″ width=”100″ şeklinde girilmelidir.

Resim Formatı

Resim formatı olarak jpeg, png ve gif formatları vardır. Özellikle detaylı görsellerde jpeg, çizgisel görsellerde ise png tercih edilmektedir. Yazılı kısa videolarda ise gif kullanılmaktadır.

Görsel Aramada Neden Çıkmıyorum?

Resimler İçin Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Eğer görsel aramalarda çıkmıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Bunlar;

1) Görselin ya da sayfanın indexlenmesi engellenmiş olabilir

2) Görsel farklı bir siteden çağrılıyor olabilir.

3) Resim haritası yapılmamış olabilir, bu da indexlenmeyi engelliyordur.

Seo Ajansı Fiyatları

Seo siteniz için çok önemli bir konu olduğu için mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Bilgi ve deneyim olarak güçlü ve profesyonel ekipler tercih edilmelidir. Seo işi asla şansa bırakılmamalıdır. Çünkü bir kere Google kara listeye girilirse çıkmak çok zor olmaktadır.

Seo ajansı fiyatları ortalama olarak bakıldığında aylık 2000 TL ile 4500 TL arası değişiklik göstermektedir. Bunlar düşük, orta ve yüksek rekabet oranlarına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin düşük rekabetli bir site için aylık seo fiyatı 2000 TL iken yüksek rekabetli sitelerde 4500 TL olmaktadır. Orta rekabetli sitelerde ise 3750 TL civarı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yıllık olarak tercih edilmesi ise çok daha karlı olmaktadır. Yıllık fiyatlarda 19.000 TL ile 33.000 TL arası değişiklik göstermektedir.

Resimler İçin Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Siteniz için en uygun seo çalışmaları belirlenirken mutlaka güvenilir ve profesyonel bir seo ajansı tercih edilmedir. E-ticaret ve online hizmetler asla şansa bırakılmamalıdır.

SEO ile ilgili içerikleri okumak için https://www.bigbang-digital.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir