Çocuklarda elektronik aygıt kullanımı zirveye çıktı

Çocuklarımızın ruhsal sağlığı için elektronik aygıt kullanımında dikkatli kullanmalıyız. Biz bile akıllı telefonlardan uzaklaşmıyoruz ve çocuklardan da bunu bekleyemeyiz. Haliyle çocuklarımızın akıllı telefon ve tablet kullanımına sınır koymamız gerekiyor.

Çocuklarda elektronik aygıt kullanımı zirveye çıktı

Çocuklarda elektronik aygıt kullanımı her geçen gün artmaya başladı. Bunun sebebi ise çocukların onlar için hazırlanmış oyunlar, videolar yada diğer araçlarla ilgilenmesidir. Bazı ülkelerde çocuklar zeka küpleriyle oyun oynamaya başlamış iken bizim ülkemizde 5 yaşını geçmiş çocuklarda bile akıllı telefon ve tablet kullanımında büyük artış var. Elektronik aygıtların kullanımı için zirve çağrısını biz buradan yapmış olalım. Araştırmaya göre her 4 çocuktan 3 tanesi elektronik aygıt kullanıyor. Aileler yada çocuk bakıcılarının bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

EV HANIMLARININ ÇABA SARF ETMESİ GEREKİYOR

Çocuklarınızın her anlamda gelişmesini istiyorsanız ve kıskandığımız başarılı insanlar gibi olmasını istiyorsanız onların elinden bu aygıtları almanız gerekiyor. Ağlayan çocuğun eline verilen akıllı telefon yada tabletler bir süre sonra onların bağımlılıkları haline geliyor ve onlar olmadığında tam anlamıyla sinir krizi geçiriyorlar. 2 yaşındaki çocuk şuan akıllı telefonlarda Youtube uygulamasını bulup kendisine saçma sapan çocuk videoları açıyor. Ev hanımlarının yada bakıcılarının bu konuyu ciddiye alması ve çocuklarını elektronik aygıtlardan uzaklaştırması gerekiyor.

ÇOCUKLARA SAAT SINIRI KOYULMALIDIR

Çocukların internet veya elektronik aygıt kullanımı için saat sınırı koyulmalıdır. Şuan yeni çıkan birçok cihazda aileler bunu otomatik olarak yapabiliyorlar. Her uygulama için zaman koyabiliyorlar ve böylece çocukları güvene almış oluyorlar. Eğer bunları yapamıyorlarsa kesinlikle evdeki bütün elektronik aygıtları çıkarmalı ve kendi telefonlarını eve geldikten sonra kullanmamalılar. Çocuklarınızla vakit geçirmek, birlikte kitap okumak yada bu tarz yararlı şeyler yapmak elektronik eğlenceye sınır koyunca gerçek olacaktır.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024