Otobüs kullanan vatandaşın günlük olarak dezenfekte olması gerekiyor

Otobüslerdeki pisliklerden kurtulmanın maalesef bir yolu yoktur. Otobüs kullanan vatandaşın günlük olarak dezenfekte olmasına dair bu haberimizde yapılması gerekenleri anlatıyoruz. En kolay ve kesin çözüm ise banyodur.

Otobüs kullanan vatandaşın günlük olarak dezenfekte olması gerekiyor

İstanbul’da otobüsler günde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Aktif olarak çalışan yüzlerce hat var ve bu hatların hepsi gün içerisinde onlarca sefer atarak insan taşımacılığı yapıyor. Burada en büyük sorunlardan bir tanesi ise elbette insanların kullandığı otobüslerin tam anlamıyla bir pislik yuvası olduğudur. Otobüse binip indiğinizde genelde ellerinizin simsiyah olduğunu görebilirsiniz ki bu da tuttuğunuz malzemenin sağlığa zararlı bir madde olduğunun kanıtıdır. Sağlıklı olarak yaşamak istiyorsanız günlük olarak kendinizi dezenfekte etmeniz gerekiyor.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE ÇARE BULUNMASI GEREKİYOR

İETT’ye ait otobüslerde genelde bu tarz sıkıntılar yaşanmıyor ama burada ele alınması gereken konulardan bir tanesi aslında özel halk otobüslerinin temizliğidir. Çünkü İETT’ye ait hatlar her gün dezenfekte ediliyor. Özel halk otobüslerinin temizliği ise şüpheli bir durumdur çünkü sabah ilk seferlere bile bindiğinizde otobüs içerisinde pisliklerin kaldığını görmek mümkündür. Bunun haricinde otobüsün içerisindeki tozlar ise sizi boğabiliyor. Otobüslerin camlarının açık olması bu bakımdan iyidir fakat bunu bilmeyen ve otobüsün sıcaklığının korunması için camları açmayan vatandaş tarafından hasta olabiliyorsunuz.

DEZENFEKTE OLMANIN KOLAY DOLU BANYO YAPMAKTIR

Dezenfekte olmanın en kolay yollarından birisi günlük olarak duş almaktır. Hem daha temiz olacak hem de otobüste yada diğer toplu taşıma araçlarındaki pisliklerden çok kolay bir şekilde kurtulacaksınız. Günlük olarak duş alamayanların ise evlerini girdiği anda elinizi, yüzünü ve kollarını bol sabunla yıkaması gerekiyor. Saçlarınızdaki bakteriler için ise maksimum 3 günde bir banyo yapmanızı öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 19 June 2024