Protez Saç Nasıl Üretilir?

Protez Saç Nasıl Üretilir?

Saçlandırma uygulamaları içerisinde tercih edilen yöntem olan protez saç kullanımından üretilen materyaline kadar birçok konudaki soru işaretleri hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri Onnahairsaç uzmanları açıkladı.

Üç Ana Materyal

Protez saç yaptırmaya karar verenler öncelikli olarak kullanım aşamasını ve üretim aşamasını titizlikle araştırır. Protezin üretiminde kullanılan materyalden uygulama sonrası saçın bakımına kadar her türlü bilgi saç uzmanları tarafından cevaplandırılır. Protez saç üretiminde kullanılan üç ana materyal vardır;

  • Tamamen doğal saçlar.
  • Özel zemin malzemesi.
  • Özel yapıştırıcı ürünler.

Organik Saçlar

Protez saç üretiminde en önemli materyal doğal saçlardır, kişinin kendi saçlarından üretim gerçekleştirilirken aynı zamanda orijinal saç yapısına uygun doğal saçlar kullanılır.

Protez Saç Nasıl Üretilir?

Medikal amaçla kullanılan protezler doğal bir görünüm elde etmeye yardımcı olurken aynı zamanda insanların psikolojik ve ruhsal açıdan rahatlamasını sağlar. Gerek sağlık gerekse alerjen yapıya sahip insanlar dikkate alınarak güvenlik açısından saç protezinin üretiminde tamamen organik saçlar kullanılır.

Özel Zemin

Protez saç üretiminde kullanılan malzemeler içerisinde özel zemin malzemeleri doğal bir görüntüye sahip olmak için en önemli yardımcılarıdır. Hava ve su geçirgenliğine sahip olan fileli malzemeler olan zemin malzemesi insan cildine zararsızdır, tahriş etmez.

Üretim aşamasında gerekli olan tüm testler yapıldıktan sonra uygun görülmesi halinde kullanılır. Yapay görünmeyen aksine doğal saç görüntüsünü sağlayan zemin malzemesi aynı zamanda doğal saç derisi görüntüsü elde etmeyi de destekler.

Özel Yapıştırıcı

Protez Saç Nasıl Üretilir?

Saçın kafa derisine sabitlenmesi için kullanılan özel yapıştırıcı ürünler insanların aklında her zaman soru işareti bırakmaktadır. Medikal yapıştırıcılar protez saç için özel üretilir dolayısıyla hem cildi hem de insan sağlığına karşı herhangi bir zararı yoktur.

Yapıştırıcı malzemeler suya karşı dayanıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda saça sabitlediğinden dolayı özgür hareket etmeye yardımcıdır.

OnnaHair uzmanlarınca başınıza sabitlenen protez saçlar siz istemedikçe çıkmaz. Yeni protez saçınız ile saçlarınız problem olmaktan çıksın.

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 July 2024